Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vedci z MIT pracujú na aplikácii založenej na rozpoznávaní emócií

Vedci z MIT pracujú na aplikácii založenej na rozpoznávaní emócií
Zdroj | YouTube
Marek Hudák
Vedci z MIT pracujú na aplikácii založenej na rozpoznávaní emócií
Zdroj | YouTube
Zdroj | YouTube

Dennodenne v každom dialógu sa nachádza množstvo emócií, či už pozitívnych alebo negatívnych. Vedci z MIT by ich však radi zaznamenávali a analyzovali prostredníctvom aplikácie v smart hodinkách.

Zásluhou umelej inteligencie (AI) dokáže predstavená aplikácia zobraziť na základe zozbieraných dát z rozhovoru graf, ktorý v 5-sekundových intervaloch znázorňuje, kedy bola daná osoba šťastná či smutná.

Účastníci výskumu používali inteligentný náramok Samsung Simband s predinštalovanou aplikáciou, ktorá je stále vo vývoji.

Pozrite si

Xiaomi odhalil ciele pre tento rok, chce sa venovať aj umelej inteligencii

Zdroj | YouTube

Ako je už zvykom pri používaní smart hodiniek či náramkov, zariadenie dokáže monitorovať aj fyzické zmeny používateľa.

Počas testovania sa vývojári konkrétne zamerali na dáta predstavujúce zvýšenú teplotu kože a tep srdca. Na náladu taktiež vplývali pohyby rúk (mávanie, škrabanie sa a podobne).

Predstavte si, že na konci rozhovoru si budete môcť zanalyzovať svoju reč a vidieť tak okamihy, kedy sa ľudia okolo vás cítili nervózne či nepríjemne.

vyjadril sa postgraduálny študent Tuka Alhanai

,,Naša práca smeruje do sveta, v ktorom si ľudia budú môcť nosiť sociálneho trénera vo vrecku,“ doplnil.

Zdroj | YouTube

Umelá inteligencia implementovaná v aplikácii vyhodnotila monotónny prejav a dlhé pauzy ako prejavy smútku. Naopak pozitívna emócia je rozlišovaná oveľa komplexnejšie. Tím stojaci za projektom však verí, že sa im už čoskoro podarí rozlíšiť aj zložitejšie emócie.

V súčasnom štádiu vývoja sa môžu vedci pochváliť úctyhodnou 83 %-nou presnosťou rozpoznávania emócií na základe množstva  získaných dát.

Pozrite si

Casio Pro Trek WSD-F20: prvé smart hodinky s Android Wear 2.0

https://youtu.be/ZZFcgg-7dlc

Výskumníci z MIT sa vyjadrili, že najväčší progres zaznamenali použitím deep learning algoritmov (samoučenie sa systému). Zaujímavá aplikácia však stále nemá stanovený dátum vydania.

Zdroj