Reklama

Microsoft Surface Book i7 - nadupaný 2v1 so 16-hodinovou výdržou

Zdroj | Microsoft
Viktor Šmidák
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft má dnes svoj deň. Okrem predstavenia nového Creator Update, ktorý prinesie do Windowsu 10 zaujímavé novinky či doposiaľ najviac prepracovaného all-in-one na svete sa spoločnosť nenechala zahanbiť ani na poli prenosných zariadení. Privítajme Microsoft Surface Book i7.

https://youtu.be/A1OsmndtIrY

Pozrite si

Microsoft Surface Book 2 (15″) – vzorový hybrid pre kreatívne duše

Žijeme v rýchlej dobe. Neustále niekam cestujeme, preto nám vyhovuje, keď máme svojich technologických spoločníkov stále pri sebe. Microsoft bol so svojím radom Surface Pro či Book vždy o kompaktných rozmeroch. Inak tomu nie je ani teraz, novinka však prináša radikálne zmeny vo funkciách, ktoré každý privíta.

Pozrite si

Microsoft Surface Book – prekvapenie roka!

Uvedeniu novinky predchádzala reč Panosa Panaya, ktorý je hlavným predstaviteľom hardvérovej stránky spoločnosti. Začal s vymenovaním vlastností, ktoré zákazníci chceli.

Nechýbala vyššia snímkovacia frekvencia počas hrania hier ani lepšia výdrž batérie. Od tohto momentu už bolo viac-menej jasné, kam tým Panay mieri.

Zdroj | Microsoft

Nový Microsoft Surface Book i7, ako už názov naznačuje, príde s vynoveným procesorom Intel Core i7 šiestej generácie. Pri použití výkonnejšieho procesora musel byť tiež integrovaný druhý ventilátor vďaka silnejšiemu procesoru.

Po grafickej stránke má novinka prekvapiť tiež, v porovnaní s najlepším 13-palcovým MacBookom má ísť až o trikrát vyšší grafický výkon.

Pozrite si

Apple vynovil MacBook Pro aj MacBook Air, pozrite sa v čom

Po stránke dizajnu všetko ostatné zostalo nedotknuté, až na nové riešenie odvádzania tepla. Rozlíšiť tak novinku od klasického Surface Book bude ťažšie. Kompatibilné by malo byť aj všetko príslušenstvo.

Zdroj | Microsoft

Najvítanejšou a najväčšou zmenou však bude určite batéria. Tá má mať proklamovanú výdrž až 16 hodín na jedno nabitie, čím hravo prekonáva všetkých konkurentov zo segmentu. Budeme sa tešiť na reálne testy.

Pozrite si

Tesla vie o batériach všetko, na zázraky neverí

Panay sa na Surface Book rovnako vyjadril, že medzi používateľmi Windowsu 10 i MacBookov ide o zariadenie s najvyššie hodnotenou spokojnosťou zákazníkov.

Zdroj | Microsoft

Uvidíme či budú potencionálni zákazníci rovnako spokojní, keď zistia, koľko si Microsoft za Surface Book i7 pýta. Za cenu 2 400 dolárov v prípade 512 GB SSD či 3 199 USD s 1 TB SSD si totiž dvakrát rozmyslia či sa nepozrú po inej alternatíve.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.