Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #PC
  • 2 min.
  • 12.10.2022

Microsoft ponúkne kreatícvom vylepšený Surface Studio 2 +, aj AI DALL-E 2

Microsoft ponúkne kreatícvom vylepšený Surface Studio 2 +, aj AI DALL-E 2
Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Microsoft ponúkne kreatícvom vylepšený Surface Studio 2 +, aj AI DALL-E 2
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft pokračuje v rámci rodiny Surface s vývojom svojich vlastných počítačov, z ktorých sa viaceré vymykajú tradičným formám stolných PC a notebookov. Žiarivým príkladom toho je stolný all-in-one počítač Surface Studio.

Prvá generácia tohto počítača dorazila na trh ešte v roku 2016. Technologických nadšencov, ale aj tvorcov digitálneho obsahu, zaujala svojou priestrannou dotykovou obrazovkou s podporou dotykového pera, ktorá je uložená na pohyblivom stojane s výkonným hardvérom v jeho základe.

Zdroj | Microsoft
Obsah pokračuje pod reklamou

Priestranný 28″ displej s pomerom strán 3:2 zostáva v hre a stále patrí medzi to najlepšie v rámci svojej unikátnej kategórie počítačov. Microsoft však podľa svojich slov musí reagovať na rastúce nároky kreatívcov a tak nový Surface Studio 2 + vybavuje novým hardvérom.

Spoločnosť prepracovala celú internú štruktúru počítača tak, aby bol lepšie pripravený pre procesory Intel Core H-35, ktoré so sebou prinášajú 50 % nárast výkonu. Dopĺňať ich bude dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060, ktorá sa postará o 2-násobný nárast grafického výkonu oproti predchádzajúcej generácii.

Vylepšenia sa mal dočkať aj samotný panel, kamery, mikrofóny a porty, kde nechýba USB-C s protokolom Thunderbolt 4. Samozrejmosťou je plná podpora systému Windows 11. Jeho cenu v čase písania tohto článku ešte nepoznáme.

Microsoft Designer a Image Creator

Tvorcovia digitálneho obsahu sa okrem nového hardvéru budú môcť tešiť aj na novú aplikáciu Microsoft Designer prichádzajúcu do rodiny Microsoft 365. Zaujímavé na nej je, že bude postavená na najpokročilejšom algoritme pre tvorbu obrázkov, DALL-E 2.

Microsoft tento algoritmus implementuje do novej aplikácie, ako aj vyhľadávača Bing a prehliadača Edge v rámci nástroja Image Creator. Pri vyhľadávaní obrázkov tak používateľom Bing pravdepodobne okrem reálnych obrázkov ponúkne aj tie vygenerované umelou inteligenciou.