Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft nahrádza službu News s informačným kanálom Štart

Microsoft nahrádza službu News s informačným kanálom Štart
Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Microsoft nahrádza službu News s informačným kanálom Štart
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft prináša vynovenú personalizovanú spravodajskú službu s názvom Štart. Údaje budú prichádzať do panelu úloh v systéme Windows 10 a do sekcie miniaplikácií vo Windows 11.

K službe Štart sa môžete dostať nielen v OS Windows, ale aj pomocou appiek pre Android, iOS a novej karty v prehliadači Microsoft Edge, kde si ju môžete hneď aj pozrieť.

Služba umožňuje využívať znalostí Microsoftu z oblasti umelej inteligencie a strojového učenia (ale i z oblasti ľudských zdrojov). Podľa vašich preferencií si dokážete vytvoriť váš osobý spravodajský kanál s aktuálnymi informáciami. „Feed“ vyberá správy od viac ako tisíc vydavateľov z celého sveta.

Zdroj | Microsoft

Zaujímavé je, že články sa vždy otvárajú priamo na stránkach Microsoftu, aj keď sú publikované z externých zdrojov. Je to preto, aby sa zachoval konzistentný vzhľad a zážitok z prehliadania. Pri každom článku je možné dať palec hore / dole alebo zverejniť reakciu, podobne ako to poznáme zo sociálnych sietí.

Pozrite si

Microsoft predstavuje Windows 365 – cloudový operačný systém dostupný kdekoľvek

Umelá inteligencia sa postará o to, aby sa služba časom vylepšovala a prinášala vám naozaj len to, čo vás zaujíma. Vaše predvoľby sú prepojené s vašim účtom Microsoft, služba bude teda ponúkať rovnaké výsledky na všetkých platformách, kde ste prihlásení.

Zdroj | Microsoft

Služba Štart má pripravené informačné karty pre hlavné kľúčové témy, ako je počasie, doprava, šport či financie. Stačí krátky pohľad a viete sa rozhodnúť, ktoré karty sa vám oplatí otvoriť.

Microsoft Štart stavia na know-how Microsoftu s on-line a mobilnými spotrebiteľskými službami, ako sú MSN a Microsoft News. MSN prináša zákazníkom novinky a online obsah viac ako 25 rokov a zostane k dispozícii.

Zdroj | Microsoft

Vyzerá, že Microsoft prináša užitočnú službu. Musíme sa však spýtať, či kreatívci naozaj nenašili iný vhodný názov ako Štart? Presne tak sa totiž volá jednoznačne najznámejšia ponuka v operačnom systéme Windows.

Zdroj