Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Máme v rukách Apple iPhone 12 Pro! Naživo vyzerá ešte lepšie!

Máme v rukách Apple iPhone 12 Pro! Naživo vyzerá ešte lepšie!
Richard Pliešovský
Máme v rukách Apple iPhone 12 Pro! Naživo vyzerá ešte lepšie!

Novinka od Apple sa síce u nás oficiálne nepredáva, ale nám sa podarilo získať jeden nádherný exemplár na testovanie. Máme ho len niekoľko hodín, takže na hodnotenie a závery je ešte priskoro. S prvými dojmami a pocitmi sa s vami ale radi podelíme.

Ako určite viete, iPhony sa už predávajú bez slúchadiel a nabíjačky, preto sa krabička zmenšila takmer o 50 %. Okrem smartfónu v nej nájdete totiž len nabíjací a synchronizačný kábel a niekoľko nálepiek.

Keď sa Apple na keynote oháňal ekológiou, myslel som si o tom svoje. Dnes, pri pohľade na miniatúrny obal, už také pochybnosti nemám.

Pri porovnaní s krabičkou, v ktorej sa minulý rok predával iPhone 11 je rozdiel naozaj markantný.

Mne osobne nabíjačka nechýba – a už rozhodne nie káblové slúchadlá, ako to vníma väčšina používateľov sa dozvieme až časom.

Novinka sa vracia k tradičným tvarom, ktoré sme videli na iPhone 4, 5 či SE. Musím povedať, že telefón vyzerá mimoriadne dobre. Vo farebnom prevedení Graphite ide naozaj o luxusný výrobok, ktorý je radosť držať v ruke a používať.

Ostré hrany mi ani v najmenšom nevadili, naopak. Počas používania som mal pri novinke väčšiu istotu, ako pri modeloch s oblými hranami a nebál som sa, že sa môže vyšmyknúť.

Testujeme model Pro, to znamená, že má okrem jedného objektívu navyše aj technológiu LiDAR – práve na ňu sa pozrieme onedlho v samostatnom článku.

Apple iPhone 12 Pro je menší ako môj iPhone 11, čo ma trochu zaskočilo, pretože pokukujem po iPhone 12 mini. Teraz váham, či mini nebude pre mňa (a pre moje oči) príliš malý.

Pozrite si

Apple iPhone 12 Pro alebo 12 Pro Max? Ktorý si vybrať?

Za ten krátky čas, ktorý som strávil s iPhone 12, mám z neho samé pozitívne pocity, pravdaže – týkajú sa hlavne dizajnu. O tom, ako pracuje fotoaparát, koľko vydrží batéria a ako sa správa horúca novinka ako celý systém zistím testovaním.

Apple iPhone 12 Pro sme zakúpili na alza.cz, novinka sa dá predobjednať od 6. 11., predaj začína 13. 11. 2020.