Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 3 min.
  • 13.10.2020

Apple iPhone 12 mini hlási príchod. Dokáže konkurovať väčším modelom?

Apple iPhone 12 mini hlási príchod. Dokáže konkurovať väčším modelom?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Apple iPhone 12 mini hlási príchod. Dokáže konkurovať väčším modelom?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Kedysi dávno, keď sa svet smart technológií ešte len rodil, existovali mobilné telefóny. Mobilné preto, lebo sa zmestili kdekoľvek, dokonca aj do vrecka naozaj obtiahnutých riflí a telefón preto, lebo sa dalo z neho telefonovať. To bolo v podstate všetko, čo okrem SMS dokázal.

Zdroj | Apple

Doba pokročila, z mobilov sa stali smartfóny, z malých displejov narástli úctyhodné obrazovky, bežne 6 až 7 palcov veľké. Kto využíva smartfón na všetko, čo sa týka digitálneho sveta považuje veľký displej za nevyhnutnosť. Kto používa okrem smartfónov tablety, notebooky alebo počítače, nie je odkázaný na obrovský displej, ale častokrát nemá na výber.

Pozrite si

Apple Watch Series 6 majú mladšieho brata a netreba k nim iPhone!

Apple dnes vo svojej virtuálnej prezentácii predstavil iPhony série 12 – budúci majitelia si teraz môžu vyberať až zo štyroch rôznych veľkostí a rôznej výbavy. Požívatelia sú dnes oveľa náročnejší ako kedysi – ak im nevyhovie Apple, pestrá ponuka Androidu ich určite uspokojí.

Čo chýba iPhone 12 mini oproti drahším modelom?

Apple iPhone 12 mini chýba v prvom rade niekoľko milimetrov uhlopriečky. Mini má 5,4″, základný model Apple iPhone 12 a iPhone 12 Pro majú zhodne po 6,1″. Najväčší iPhone 12 Pro Max ponúka až 6,7″ displej.

Zdroj | Apple

Napriek rôznym veľkostiam budú mať všetky iPhony série 12 rovnaký typ displeja, Super Retina XDR. Všetky budú tiež podporovať 5G konektivitu. Poháňať ich bude čispet A14 Bionic vyrobený 5 nm technológiou.

Pozrite si

Apple iPhone 12 Pro a Pro Max – väčšie obrazovky, 5G a tentokrát aj LiDAR

Najmenší iPhone, podľa Apple najmenší a najľahší 5G telefón na svete, bude mať dvojicu fotoaparátov na zadnej strane, Pro modely budú mať tri objektívy plus senzor LiDAR, korý poznáme z najnovších iPadov Pro. Fotoaparát na iPhone 12 mini natívne nepodporuje fotenie do RAW formátu. Rovnako nedokáže natáčať videá v Dolby Vision HDR.

Zdroj | Apple

Apple iPhone 12 mini bude na výber s flash pamäťou o kapacite 64, 128 alebo 256 GB. Pro modely budú začínať na 128 GB kapacite, ponúknu maximálne 512 GB veľkosť. Telo smartfónu chráni ceramic shield, má byť až 4x odolnejšie ako boli predchádzajúce modely.

Pozrite si

Apple iPhone 12 mini hlási príchod. Dokáže konkurovať väčším modelom?

Podľa očakávania, v balení už nenájdete napájací adaptér, len kábel USB-C/Lightning. Veľkou novinkou je podpora MagSafe – novej verzie bezdrôtového nabíjania, ktoré sme poznali zo starších MacBookov Air. MagSafe nebude v balení, dokúpiť si ho budete musieť samostatne.

Zdroj | Apple

Apple iPhone 12 mini sa bude v USA predávať za 699 dolárov. Na výber bude okrem bielej a čiernej farby aj v tmavo modrej, svetlo zelenej a červenej. Novinka bude dostupná až v polovici novembra – na predobjednávku od 6. novembra s dodaním od 13. novembra.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj | Apple
Zdroj