Reklama

LG Nexus 5X - dostupnejší čistý Android

Zdroj | Google
Marek Šimunek
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Po mnohých únikoch Google dnes oficiálne predstavil svoje najnovšie smartfóny. Ten menší, ako sme už dávnejšie uviedli nesie označenie 5X a pre Google ho vyrobila spoločnosť LG. Okrem toho, že Nexus 5X bude disponovať menšími rozmermi, mal by byť aj cenovo dostupnejší.

Pozrite si

Nexus 5X má na to byť v najvyššej lige, škoda ale slovenskej ceny

Zdroj | Google

Nový LG Nexus 5X prichádza dva roky po úspešnom Nexuse 5, ktorý pre Google rovnako vyrobila spoločnosť LG. Model 5X je cenovo dostupnou a výkonnou alternatívou k vybavenejšiemu modelu Huawei Nexus 6P, ktorý Google rovnako dnes predstavilo.

Zdroj | Google

Pozrite si

Nexus 6P, novú vlajkovú loď vyrobí Huawei

Novinka ponúkne 5,2″ displej s Full HD rozlíšením, ktorý je chránený ochranným sklom Gorilla Glass 3. Srdcom nového Nexusu 5X bude procesor Qualcomm Snapdragon 808, ktorému bude sekundovať aj 2 GB operačnej pamäte. Samozrejmosťou je čistý operačný systém Android, v tomto prípade vo verzii 6.0 Marshmallow. Integrované úložisko bude mať podľa verzie kapacitu 16 GB, prípadne 32 GB. Bohužiaľ možnosť rozšírenia pomocou microSD kariet chýba aj v týchto modeloch.

https://youtu.be/QLqHZLdt_jE

Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 12 Mpx a umožní nahrávanie 4K videí. Nexus 5X umožní aj jej rýchle spustenie dvojitým stlačením tlačidla pre zapnutie. LG v tomto prípade nezabudlo ani na laserové zaostrovanie, ktoré výrobca priniesol v LG G3. Predná webkamera bude mať rozlíšenie 5 Mpx. Nový LG Nexus 5X prichádza s USB-C konektorom, ktorý je možné používať z oboch strán. Potešením je aj integrácia snímača odtlačkov prstov na zadnej strane, podobne ako tomu je v prípade jeho vybavenejšieho súrodenca Nexus 6P.

Zdroj | Google

O napájanie nového Nexusu 5X sa bude starať batéria s kapacitou 2 700 mAh. Google plánuje predaj nového modelu výhradne cez Google Store, pričom je preobjednanie je možné oddnes v USA, Kanade, Veľkej Británii, Írsku, Kórei a Japonsku. Prvé kusy by sa k svojim majiteľom mali dostať v druhej polovici októbra, pričom od 19. októbra bude jeho predaj spustený v 40 ďalších krajinách.

Cena základného modelu je na americkom trhu určená na 379 USD, pričom 32 GB model Nexusu 5X bude stáť 429 USD.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.