Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG končí s výrobou smartfónov, čo bude s podporou súčasných modelov?

LG končí s výrobou smartfónov, čo bude s podporou súčasných modelov?
Zdroj | LG
Stanislav Vinc
LG končí s výrobou smartfónov, čo bude s podporou súčasných modelov?
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG Electronics potvrdilo dlhotrvajúce fámy o ukončení vývoja a výroby nových smartfónov. Mobilná divízia juhokórejského giganta bola už po šiesty rok v rade aj napriek mnohým reštartom stratová. Spoločnosť sa chce namiesto smartfónov sústrediť na elektromobily, smart domácnosť a AI.

Ešte v polovici minulého roka to vyzeralo na úspešný návrat do svetiel reflektorov. Svet v priebehu minulého leta obletela správa, že LG pripravuje už na začiatok tohto roka prvý rolovateľný smartfón na svete. Na jeseň sme zas mali možnosť spoznať unikátny LG Wing, ku ktorému sa mali v nasledujúcich mesiacoch pridať ďalšie experimentálne smartfóny s netradičnou konštrukciou.

Zdroj | ET News

Model Wing síce zaujal, no na záchranu dlhodobo sa potápajúcej lode to ani zďaleka nestačilo. LG preto opakované neoficiálne správy o svojom odchode zo sveta smartfónov oficiálne potvrdilo s tým, že z tejto sféry sa kompletne stiahne najneskôr do 31. júla 2021.

Pozrite si

Skladačku? Huawei Mate X2 vs Samsung Galaxy Z Fold2 5G vs Xiaomi Mi Mix Fold

Sľubovaných hardvérových noviniek sa tak už rozhodne nedočkáme, no otázna je aj podpora existujúcich modelov. LG v tlačovom vyhlásení sľubuje, že bude „poskytovať servisnú podporu a softvérové aktualizácie pre zákazníkov existujúcich mobilných produktov po určitý čas, ktorý sa môže líšiť v závislosti od regiónu“. Aktualizácií na Android 11/12 sa tak existujúce modely môžu, no nemusia dočkať. Pravdepodobnejšie je skôr vydanie tých najnutnejších bezpečnostných záplat.

Prostriedky doteraz investované do smartfónov chce LG po novom využiť v oblasti vývoja a výroby komponentov pre elektrické vozidlá, pripojené zariadenia, smart domácnosti, robotov, umelej inteligencie a B2B riešení vrátane rôznych platforiem a služieb. Spoločnosť vo vyhlásení spomína aj angažovanosť pri vývoji 6G sietí, čo je však nateraz skôr hudba budúcnosti.

Zdroj