Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rolovateľné smartfóny sú za rohom, prvý chce mať LG už začiatkom roka 2021

Rolovateľné smartfóny sú za rohom, prvý chce mať LG už začiatkom roka 2021
Zdroj | LetsGoDigital
Stanislav Vinc
Rolovateľné smartfóny sú za rohom, prvý chce mať LG už začiatkom roka 2021
Zdroj | LetsGoDigital
Zdroj | LetsGoDigital

Po skladacích smartfónoch na svoj debut čakajú rolovateľné smartfóny. Prvý komerčne dostupný model má údajne na trh priniesť LG. Tajomný projekt by mal byť už vo fáze testovania prototypu.

Vo vreckách chceme nosiť čo najmenšie smartfóny, no zároveň túžime po veľkých uhlopriečkach. Smartfóny za posledné roky narástli na takmer dvojnásobnú veľkosť prvých modelov a ešte ďalej sa ich uhlopriečky snažia posunúť spoločnosti, ktoré sa zatiaľ nie veľmi úspešne snažia vytvoriť skladací smartfón. Ponúka sa však aj možnosť, že skladacie smartfóny budú napokon iba medzistupňom od bežných smartfónov k rolovateľným smartfónom.

Zdroj | LetsGoDigital

Vlastný rolovateľný smartfón podľa informácií portálu TheElec pripravuje už na začiatok budúceho roka spoločnosť LG, ktorá sa rolovateľných obrazoviek rozhodne neštíti. Smartfón s krycím názvom „B Project“ je už údajne vo prototypu, ktorý má byť už hromadne vyrábaný v továrni v kórejskom meste Pyeongtaek. Po absolvovaní troch až štyroch skúšobných fáz by sa mal dostať do predaja.

Zdroj | LetsGoDigital

B Project má v zrolovanom stave pripomínať bežný smartfón a do podoby tabletu sa má dostať rozprestrením ohybnej OLED obrazovky do pravej strany. Menším prekvapením je, že o výrobu tejto obrazovky sa nepostará divízia LG Displays, ale čínska spoločnosť BOE.

Zdroj | LetsGoDigital

Údajne pripravovaný rolovateľný smartfón dostal svoj krycí názov podľa generálneho riaditeľa spoločnosti LG – Kwon Bong-seoka. Malo by totiž ísť o dôležitý model, ktorý by mal spoločnosti vrátiť zašlú slávu a po dvadsiatich kvartáloch mobilnej divízie v strate jej aj priniesť toľko potrebné príjmy.

Pozrite si

Motorola má 2 nové smartóny za 299 €, každý chce zaujať inak

Či sa spoločnosti tento zámer podarí vyplniť je viac než otázne. Už pri skladacích smartfónoch sme si overili, že sú v prvom rade príliš drahé a v druhom rade (v porovnaní s bežnými modelmi) nie až tak spoľahlivé. Ak teda LG očakáva od tajomného projektu vyššie zisky, pred vydaním ho bude musieť vyšperkovať a nastaviť mu rozumnú cenu. To dnes znie ako neuskutočniteľný plán.

Nepopierateľným faktom však je, že smartfóny s rozšíriteľnou obrazovkou, či už formou jej rozloženia alebo rozrolovania, sú budúcnosťou. Je teda len otázkou času, kedy niektorý z výrobcov smartfónov uvedie na trh prvý skutočne vydarený model, ktorý odštartuje novú éru prenosných zariadení a nie je úplne vylúčené, že to nebude práve LG.

Zdroj