Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG WING oficiálne predstavený, štartuje novú sériu Explorer Project

LG WING oficiálne predstavený, štartuje novú sériu Explorer Project
Zdroj | LG
Stanislav Vinc
LG WING oficiálne predstavený, štartuje novú sériu Explorer Project
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG WING je po niekoľkých masívnych únikoch informácií konečne oficiálne predstavený. Ide však len o prvý z mnohých smartfónov z novej série Explorer Project, v rámci ktorej chce LG prinášať na trh netradičné zariadenia s inovatívnymi riešeniami.

Zo sveta smartfónov sa podľa LG vytratil duch inovácií a väčšina nových smartfónov je dnes už len vylepšením predchádzajúcej generácie. Spoločnosť preto spúšťa novú sériu zariadení s názvom Explorer Project, v rámci ktorej bude môcť uvádzať na trh netradičné, inovatívne až priam experimentálne zariadenia.

Zdroj | LG

Tým prvým je nový smartfón LG WING, ktorého hlavná 6,8“ pOLED obrazovka stojí na otočnej konštrukcii. Otočenie hlavnej obrazovky do horizontálnej polohy odhalí menší sekundárny displej s uhlopriečkou 3,9“, ktorý slúži na ovládanie multimédií, zobrazovanie notifikácií popri hraní hier alebo prehliadanie internetu popri sledovaní videí, filmov a seriálov.

Zdroj | LG

Predný fotoaparát disponuje rozlíšením 32 Mpx a keďže ho LG nemohlo umiestniť do otočnej obrazovky, umiestnený je vo výsuvnej konštrukcii. Výsuvný mechanizmus má byť natoľko rýchly, že v prípade rozpoznania voľného pádu pomocou akcelerometra dokáže predný fotoaparát ešte pred dopadom na zem zasunúť späť do tela smartfónu.

Zdroj | LG

Zaujímavé vychytávky si LG nechalo aj pre zadnú zostavu fotoaparátov, ktorú tvoria senzory s rozlíšením 64, 12 a 13 megapixelov. V prípade druhého a tretieho senzora pritom ide prekvapivo o ultraširokouhlé fotoaparáty so záberom 120 a 117 stupňov. LG sa nechalo inšpirovať rastúcou popularitou mobilných stabilizátorov a jeden priamo integrovalo do tohto fotoaparátu.

Zdroj | LG

Pri nahrávaní videa tak vstupuje do práce 6-smerová stabilizácia obrazu, ktorú dopĺňa séria špeciálnych softvérových tlačidiel umiestnená na sekundárnej obrazovke. Počas nahrávania budete môcť pomocou nich upravovať priblíženie, ale aj smerovanie snímania tak, akoby bol smartfón vložený v otočnom ramene.

Zdroj | LG

Snímač odtlačkov prstov je integrovaný priamo pod povrch hlavnej obrazovky. Čo je však ešte zaujímavejšie, LG WING je aj napriek pomerne zložitej konštrukcii odolný voči vode a prachu na úrovni IP54, ako aj voči extrémnym podmienkam pod záštitou vojenskej certifikácie MIL-STD-810G.

Zdroj | LG

Smartfón poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 765G, ktorého súčasťou je aj 5G modem. Operačným systémom smartfónu bude podľa všetkého Android 10, ktorý si LG prispôsobilo pre potreby špeciálnej konštrukcie. Operačná pamäť má kapacitu 8 GB, zatiaľ čo pri internej pamäti bude WING dostupný v 128 aj 256 GB verzii.

Pozrite si

WashTower od LG mení spôsob prania a sušenia bielizne

Vstavaná batéria disponuje kapacitou 4 000 mAh, pričom jej nechýba ani podpora bezdrôtového a rýchleho nabíjania v rámci štandardu Quick Charge 4.0+. Smartfón bude dostupný v dvoch farebných verziách Aurora Gray a Illusion Sky. V priebehu budúceho mesiaca bude nový smartfón dostupný na juhokórejskom trhu, po ktorom v zatiaľ nešpecifikovanom časovom horizonte príde na rad aj americký a európsky trh.

Zdroj