Reklama

WashTower od LG mení spôsob prania a sušenia bielizne

Zdroj | LG
Richard Pliešovský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Podobne ako na iných veľtrhoch, aj v Berlíne na IFA 2020 sme mohli vidieť množstvo zaujímavých noviniek mimo hlavný prúd. LG nám ukázalo budúcnosť prania s využitím technológie WashTower.

Spoločnosť LG na veľtrhu predviedla najnovšie riešenie prania bielizne pre tých, ktorí hľadajú maximálnu úroveň pohodlia. Ido o kombinovanú práčku so sušičkou, v ktorej sa nachádza moderná technológia WashTower. Tá sa má postarať nielen o komfort používateľa, ale aj o dobre oprané a šetrne osušené oblečenie.

Pozrite si

LG predstavilo práčku s umelou inteligenciou pre starých mládencov

Na rozdiel od konkurenčných riešení je nová technológia navrhnutá ako súčasť jedného zariadenia. Na začiatku umývacieho cyklu integrovaná jednotka odhadne, ako dlho bude trvať dokončenie prania aj sušenia. Práčka zdieľa informácie so sušičkou, ktorá automaticky nastavuje optimálny priebeh a predhrieva bubon, čo prispieva k lepším výsledkom a celkovo ku kratšiemu praniu.

Zdroj | LG

WashTower spája pokročilé pracie a inteligentné technológie LG, aby vo výsledku poskytol vysoký výkon s ľahkým ovládaním pri používaní. Vďaka TurboWash 360 a Artificial Intelligence Direct Drive zistí práčka druh oblečenia, jeho hmotnosť ale aj mäkkosť, aby bolo možné vypočítať najlepšie nastavenie pre každú náplň. Pokročilé algoritmy AI skracujú doby cyklu a spotrebu energie bez zníženia účinnosti. Sušička používa parnú technológiu na zabezpečenie maximálnej hygieny a podľa výrobcu sa dokáže zbaviť až 99,99 % bežných baktérií.

Pozrite si

Laserový projektor LG CineBeam 4K UHD prenesie kino do vašej domácnosti

Okrem pohodlia si budú noví majitelia pochvaľovať mimoriadne ľahké používanie práčky.  Na rozdiel od samostatnej práčky a sušičky, kde má každý spotrebič svoj ovládací panel, sa WashTower môže pochváliť jedným intuitívnym rozhraním. Centrálne riadenie typu all-in-one je umiestnené v strede medzi práčkou a sušičkou. Jeho ľahký prístup umožňuje ľahké nastavovanie všetkých typov programov.

Požívateľov tiež poteší výška zariadenia, je o 87 mm nižšie, ako keby si položili práčku a sušičku na seba. WashTower okrem toho ponúka obrovskú kapacitu – jeho maximálne zaťažene je 17 kg na práčku a 16 kg pre sušičku.

Zdroj | LG

„Prostredníctvom priekopníckych produktov, ako je TWINWash a teraz WashTower, spoločnosť LG naďalej demonštruje svoj záväzok zvyšovať užívateľské pohodlie a efektivitu priestoru v domácnosti,“ uviedol Dan Song, prezident spoločnosti LG. „Toto kompletné riešenie je výsledkom nášho neustáleho úsilia o racionalizáciu domácich prác, aby mali spotrebitelia viac slobody pre lepší život.“

Novinka bude k dispozícii už tento rok na celom svete, ako prvá príde na trh v USA – už od budúceho mesiaca. Cena oznámená nebola.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

Zdroj | LG
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.