Reklama

LG predstavilo práčku s umelou inteligenciou pre starých mládencov

Zdroj | LG Eletronics
Juraj Recký
Zdroj | LG Eletronics
Zdroj | LG Eletronics

LG Eletronics na CES 2020 predstavilo ideálnu práčku pre starých mládencov. Novinka dokáže identifikovať bielizeň, nastaviť správny prací program a sama nadávkovať pracie prostriedky.

Spoločnosť LG Electronics na las vegaskom veľtrhu CES 2020 predstavila najnovší prírastok do ich portfólia LG ThinQ, teda vecí využívajúcich IoT. Nová práčka plnená spredu by sa dala nazvať vlajkovou loďou, kombinuje totiž skúsenosti spoločnosti s výrobou pračiek a umelú inteligenciu.

Technológia Artificial Intelligent Direct Drive, AI DD, je kombináciou rokov skúseností s prepracovaným motorom práčok s priamym pohonom a umelej inteligencie. Výsledkom je, že práčka sama identifikuje objem a hmotnosť pranej dávky, za pomoci dodatočných senzorov naviac určí typy praných tkanív, a umelá inteligencia následne porovnávaním dát vyberie optimálny prací cyklus. Ním sa dosiahne vyššia čistota, ale aj dlhšia životnosť bielizne. Podľa údajov výrobcu sa životnosť predĺži o 15 %.

Umelá inteligencia by mala byť na tak vysokej úrovni, že pračka sama dokáže rozpoznať všetky prané materiály a ich pomer, teda vie koľko nohavíc, tričiek, svetov a košieľ a v akom pomere ste dali prať, a podľa týchto údajov vie vytvoriť prací cyklus, tak aby sa prádlo nezničilo a bolo čisté. Umelá inteligencia prispôsobuje pohyby pracieho bubna, teplotu a čas prania. Rovnako vie automaticky a presne dávkovať prací prostriedok a aviváž. Dávkovanie nastavuje podľa informácií o pranej dávke. Prostriedky pridáva počas celého cyklu prania, aby sa dosiahol čo najlepší výsledok. Pračka dáta využíva tiež na vytvorenie ideálneho sušiaceho režimu. Ten dokáže odoslať do kompatibilnej sušičky od LG.

Zdroj | LG Eletronics

Samozrejme, nechýba podpora aplikácie LG ThinQ, ktorá si rozumie s Amazon Alexa. Jej výhody sú, napríklad, schopnosť upozorniť na míňajúci sa prací prostriedok a aviváž, alebo možnosť naprogramovať si prací cyklus podľa vlastného uváženia. Zaujímavo pôsobí LG Proactive Customer Care. Táto technológia vás automaticky upozorní v prípade potreby servisovania práčky. Umelá inteligencia priebežne sleduje hroziacu závadu a automaticky vás vie vyzvať na kontaktovanie zákaznickeho servisu.

V LG sa však nezamerali len na novinky súvisiace s umelou inteligenciou. Práčka tiež ponúka technológiu TurboWash 360, ktorá rotuje bielizeň v rôznych uhloch, čo má zabezpečiť, že sa prací prostriedok dostane hlbšie k vláknam. 3D Multi Spray zasa využíva trysky, ktoré v piatich smeroch striekajú vodu na bielizeň, čím sa lepioe odstraňujú škvrny.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.