Reklama

Lexus LM 7 vs. 4-miestna verzia! Ktorú si vybrať? [video]

TECHBOX

Rozhodne si zapamätajte novú skratku „LM“ (Luxury Mover), ktorá presne vystihuje to, na čo sa práve v našom novom videu pozriete – luxusné MPV, ktoré si môžete dopriať v dvoch verziách.

Za TOP 4-miestnu verziu zaplatíte 155-tisíc eur, 7-miestna verzia je dostupná za 127-tisíc eur. Prečo nás Lexus LM zaujal a ktorú verziu si vybrať?

Lexus LM rozhodne neprehliadnete, toto luxusné MPV ohuruje už z vonkajšej strany. Predná maska je snáď najväčšia, akú ste kedy na aute videli, páčiť sa vám bude najmä efekt jej prepojenia s karosériou, jednoducho farebne ladia.

Karoséria akoby sa dotýkala zeme, dvere sa otvárajú elektronicky a sú poriadne veľké. Disky kolies majú až 19-palcov. Silueta však predurčuje model k vynikajúcej spotrebe. Mimochodom, rázvor je až tri metre a celková dĺžka 5 130 mm! Vzadu prekvapí svetelná lišta tiahnúca sa cez celú šírku karosérie a pre bezpečnosť sa zadné dvere otvárajú zboku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Už 7-miestna verzia Lexus LM ponúkne obrovský priestor pre pasažierov vzadu, pričom luxus a komfort doslova radia toto MPV do „biznis triedy“. Nechýbajú tu sklopné stolíky pre sedadlá v 2. rade, sedadlá sú vyhrievané, ventilované a dokonca ponúknu aj masážnu funkciu. Aj v 3. rade majú pasažieri komfort, USB-C porty a všetci ocenia 14-palcový displej vysúvajúci sa zo stropu či 21 reproduktorov audio systému Mark Levinson. Pridajte k tomu 4-zónovú klimatizáciu, kvalitné materiály a máte ideálneho kandidáta na presuny na letisko či z letiska či na luxusný odvoz, kedykoľvek potrebujete prepraviť viac ľudí.

Lenže 4. miestna verzia ide ešte ďalej. Tomuto sa hovorí luxus na druhú, toto už nie je biznis, ale 1. trieda, za ktorú by ste si pri lete do Dubaja zaplatili poriadne tisícky eur! Hlavným rozdielom v porovnaní so 7-miestnou verziou je mohutná deliaca stena, ktorá má integrovanú 48“ širokouhlú HD obrazovku. Áno, najväčšiu, akú dnes v aute môžete mať. Pridajte k tomu tentokrát až 23 reproduktorov audio systému Mark Levinson a počas každej jazdy si môžete doslova užívať kino na kolesách. Pohostinnosť OMOTENASHI, ktorou je Lexus známy, tu dosiahla ešte vyššiu úroveň.

V prípade luxusnejšej 4-miestnej verzie sú aj sedadlá doslova „iná liga“, sú viac polohovateľné, viete si nastaviť rôzne režimy ich správania sa a vyhrievanie je už aj na otomanoch pre nohy, či v lakťových opierkach na oboch stranách. Užívať si môžete aj systém Climate Concierge, ktorý využíva tepelné snímače na zabezpečenie presnej kontroly a usmerňovania vyhrievania a vetrania.

Pozrite si

LEXUS LM mení hru! Toto je luxusná biznis trieda na kolesách

Dokonca máte k dispozícii aj chladničku, nechýbajú ešte prepracovanejšie výsuvné stolíky, priehradky pre bezrôtové nabíjanie smartfónu či ovládanie všetkých funkcií vrátane zatienenia, ambientného osvetlenia cez špeciálne upravené „smartfóny“, ktoré má k dispozícii každý zo zadných pasažierov. Pre ešte lepšie pohodlie môže šofér zapnúť režim jazdy REAR COMFORT, čím Lexus LM utlmí ešte viac nerovností, aby ste vzadu cítili maximálne pohodlie. V tomto režime sú dokonca potláčané vibrácie či pri zrýchľovaní znížené predkláňanie a zakláňanie. Ale viete, že platí, je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, tak sa pohodlne usaďte a pozrite si naše video, kde zažijete obe verzie luxusného MPV Lexus LM.

Ktorý Lexus LM by ste si vybrali vy? Za TOP 4-miestnu verziu zaplatíte 155-tisíc eur, 7-miestna verzia je dostupná za 127-tisíc eur. My by sme radšej chceli sedieť v 4. miestnej verzii, toto je totiž ideál pre tých, ktorý ocenia luxus a pohodlie 1. triedy, ale nechcú napríklad využiť lietadlo na svoj dlhší presun. Vieme si predstaviť, že v taktomto MPV sa bude voziť TOP manažment a LM-ko sa bude využívať na tranfer špeciálnych hostí. Našli sme aj váš ideál?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.