Reklama

LEXUS LM mení hru! Toto je luxusná biznis trieda na kolesách

Roman Calík

Mali sme jedinečnú možnosť vyskúšať si, čo ponúkne najluxusnejšie MPV, aké si už môžete kúpiť aj na Slovensku.

Lexus LM je rozhodne automobilom, kde budete chcieť sedieť častejšie vzadu ako v predu. My už vieme prečo. Vy sa pozerajte.

Lexus LM prichádza do Európy vrátane Slovenska. A to je dobre, pretože aj u nás budeme môcť pocítiť, čo znamená Business Class na kolesách – doslova! Najmä, ak sa pozrieme na 4-miestnu verziu novinky, ktorá po boku 7-miestnej zaujme výraznejšie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Lexus LM sa bude ponúkať len v jedinej hybridnej motorizácii 350h, a to s výkonom 250 koní. Naša skúsenosť ukázala, že výkon na veľké MPV absolútne postačí. Výhodou má byť spotreba, kde by ste sa mali dostať na úroveň 7 – 7,4 l/100 km. K nej sme sa ku koncu prvých jázd tesne priblížili. Posed za volantom je typický pre Lexus, máte tu totiž všetko, čo dnes ponúkajú známe modely ako NX či RX. Interiéru dominuje 14-palcový displej infotainmentu a nechýba plná paleta asistenčných systémov. Lexus LM je však najmä o zážitkoch z jazdy vzadu.

Na výber máte 7-miestnu a 4-miestnu verziu. Vyskúšali sme si obe. Pri 7-miestnej verzii síce zažijete pomerne veľký luxus na sedadlách v strednom rade, avšak to „WOW“ nás ešte len čakalo. Treba povedať, že už 7-miestna verzia ponúka napríklad veľký displej aj pre zadných pasažierov, ktorý sa vysúva zo strechy. Na ovládanie funkcií sedadla, klimatizácie a ďalších prvkov máte k dispozícii špeciálne dotykové plochy v štýle smartfónov. Áno, už tu je veľa miesta na nohy, vzadu sa skôr usadia dvaja ako traja pasažieri, no a miesta na batožinu je pri plnom obsadení veľmi málo.

Za 7-miestnu verziu LUXURY zaplatíte 127 000 eur, príplatok vás čaká jedine za metalický lak a to vo výške 1 400 eur, inak máte k dispozícii dá sa povedť plnú výbavu. To, čo vás však čaká v 4-miestnej verzii sa nedá porovnať s ničím, čo ste doteraz v MPV-čkach videli. Takýto luxus jednoducho doposiaľ neponúkol žiadny výrobca, a ak máte 155 000 eur na výbavu SUPREME (4 miesta), berte!

Ocitnete sa totiž v úplne inom svete, vo svete 1. triedy. Takto má vyzerať luxus, nie náhodou sa tvorcovia interiéru inšpirovali business class v lietadlách. Luxusné materiály hrajú prím, ale nie je to len o nich. Špeciálne sedadlá viete ovládať v smeroch, aké si len zmyslíte, nechýba poloha ležmo. Pridajte k tomu vyhrievanie, ventiláciu či masáž a ste v úplne inom svete. Pritom často stačí urobiť jediný dotyk a vybrať si správnu atmosféru.

Od vodiča vás oddeľuje pevná stena s integrovanou 48-palcovou televíziou, kde si vďaka HDMI prehráte aj TV obsah, ale vďaka Miracast si kľudne môžete zrkadliť svoj smartfón. A to dokonca každý z dvojice pasažierov zvlásť. Ak chcete súkromie, stačí zavrieť alebo „zahmliť“ okno. A že to funguje uvidíte vo videu, kde sme natáčali samostatne vzadu i v predu súčasne! Aký by to bol luxus bez chladeného šampanského? To môžete mať v chladničke, kľudne aj 2 fľaše naraz. Keďže počas testovania sme mohli piť len vodu, náš obsaj chladničky vyzeral trochu inak, ako to určite bude u vás.

Aj v tomto prípade máte k dispozícii upravené smartfóny na ovládanie všetkých funkcií, vrátane roletiek či ambientného podsvietenia. Zaujímavé sú priehradky vo výplni karosérie, kde si každý zo zadných pasažierov môže bezdrôtovo nabíjať svoj smartfón. Ticho a extrémne naladený podvozok zabezpečí, že tu sa budete chcieť voziť viac vzadu ako vpredu. Jednoducho k LM-ku treba mať aj šoféra, aby ste si užili ten luxus, ktorý ponúkne vrátane špičkovej audio sústavý Mark Lewinson s 23-reproduktormi. Áno, vpredu môže znieť iný zvuk, ako vzadu.

V tomto prípade je ale rozhodne lepšie raz vidieť, ako čítať. Pozrite si naše video z prvej jazdy s Lexusom LM z poľského Krakova, kde sme si novinku užili tak vpredu, ako aj vzadu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.