Lenovo Moto Z Play – dostupný smartfón s dobrou výdržou

Motorola, ktorá už nejaký čas patrí pod Lenovo, predstavila nový, tretí telefón z radu Moto Z. Tá bude mať prívlastok Play a výrobca tvrdí, že je to smartfón s najdlhšou výdržou v histórii Motoroly.

RECENZIAMoto Z Play – stredná trieda s podporou Moto Mods

https://www.youtube.com/watch?v=bJxuHsOlcCU

Lenovo Moto Z Play, predstavená na IFA 2016, je v poradí tretím a zároveň pravdepodobne aj posledným zo série smartfónov Moto Z. Ide o najmenej výkonnú variantu, ktorá bude taktiež disponovať aj najdostupnejšou cenou.

RECENZIALenovo Moto Z zaujme 5,2 mm telom a výkonným hardvérom

Lenovo Moto Z Play live 8

Najväčším lákadlom bude pre mnohých používateľov 3,5 mm jack, ktorý sa znova vracia. Vďačiť za to môžeme aj trochu objemnejšiemu telu, nejde však o žiaden rapídny nárast.

Pozrite siK telefónom Lenovo Moto pridáte aj Hasselblad s 10x zoomom

Prednú časť zariadenia pokrýva 5,5 palcový Full HD panel s technológiou Super AMOLED. Pod ním sa nachádza senzor odtlačkov prstov. Nad ním nájdeme 5 megapixelovú selfie kameru s bleskom.

Lenovo Moto Z Play live 3

Zadná časť je taktiež zaujímavá, a to z dôvodu 16 pinového konektora na pripojenie modulárnych častí. Tým disponujú aj obe aktuálne vlajkové lode. Okrem toho tu číha 16 megapixelová kamera s laserovým, ale aj fázovým ostrením.

Lenovo Moto Z Play live 13

Vo vnútri tela je skrytý Snapdragon 625, ktorý bude aj vďaka nižšiemu výkonu úspornejší. Sekundujú mu 3 GB pamäte RAM, oproti 4 GB vo vlajkových lodiach. Čo však zostalo rovnaké je grafický čip Adreno 530.

Pozrite siLenovo Moto Z a Moto Z Force – vlajkové lode s výmennými modulmi

Na čo je ale výrobca nesmierne hrdý je výdrž batérie. Tá má byť najdlhšia spomedzi všetkých smartfónov značky Motorola vôbec. Ide o batériu s kapacitou 3 510 mAh. Táto hodnota nie je nejak výnimočná, no stále ide o Full HD obrazovku so šetrnejším Snapdragonom. Uvidíme, aké budú reálne výsledky.

Lenovo Moto Z Play live 12

Telefón, ako je už zvykom, pobeží na takmer čistom Androide 6.0.

Lenovo Moto Z Play live 6

Cena je príjemných 400 dolárov a do predaja by sa mal dostať už v septembri.

Lenovo Moto Z Play live 9

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku