Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Moto Z / Z Play na Slovensku! Poznáme detaily a ceny

Lenovo Moto Z / Z Play na Slovensku! Poznáme detaily a ceny
Roman Calík
Lenovo Moto Z / Z Play na Slovensku! Poznáme detaily a ceny

Už o pár dní sa začnú predávať najnovšie a najvybavenejšie smartfóny Lenovo Moto Z/Z Play s unikátnym príslušenstvom Moto Mods. Pozrite sa, čo o novinkách vieme.

Pozrite si

Moto Z Play – stredná trieda s podporou Moto Mods

Lenovo ešte skôr, ako odhalilo svoje najdôležitejšie novinky, ukázalo zaujímavé čísla informujúce o úspechu značky na Slovensku. Lenovo smartfóny sa na Slovensku predávajú už 2 roky a celkovo sa ich za toto obdobie predalo 350 000 ks.

Marek Tóth, MBG Sales Representative Lenovo vidí za úspechom najmä kvalitné produkty za dostupné ceny. O úspechu smartfónov na trhu často rozhodujú aj recenzie najdôležitejších portálov na Slovensku, medzi ktoré samozrejme patrí aj TECHBOX. Pozrite si, čo sme napísali o jednej z posledných noviniek Lenovo Moto G4 Plus.

Pozrite si

Lenovo Moto Z zaujme 5,2 mm telom a výkonným hardvérom

Upozornil však, že od predstavenia Apple iPhone na trhu nenastala výraznejšia revolúcia. Tá má prísť teraz, vďaka smartfónom s Moto Mods, teda príslušenstvom, ktoré pridáva novú funkcie ako projektor, reproduktory, lepší fotoaparát, batériu či kryty.

Moto Mods, ktoré dorazia aj na Slovensko sme si po predstavení vyskúšali. Asi najviac nás zaujal externý reproduktor JBL, ktorý bude Lenovo dávať k Moto Z pri ich uvedení na trh zadarmo u našich operátorov.

JBL Soundboost tvoria 2 stereo reproduktory, pričom každý má výkon 3 W. Samozrejmosťou príslušenstva je aj batéria, ktorá vďaka kapacite 1 000 mAh by mala vydržať približne 10 hodín prehrávania hudby. Rozdiel vo zvuku je citeľný a bude sa vám páčiť.

Každé príslušenstvo Moto Mods sa k smartfónu „pripne“ pomocou 16-pinového pozláteného konektora a magnetu. Drží naozaj pevne, čo nás prekvapilo najmä pri krytoch. Tie môžu byť látkové či s imitáciou dreva.

O projektor v smartfóne sa už snažilo viacero výrobcov. Moto Mods Insta-Share Projector však môže byť ideálnym riešením. Nemusíte ho mať zabudovaný a nosiť stále zbytočne veľký smartfón. Pripojíte si ho len vtedy, keď potrebujete.

Moto Mods Insta-Share Projector ponúkne obraz s veľkosťou 70″, pričom svetelnosť projektoru je 50 lm s kontrastným pomerom až 400:1. Životnosť zdroja by mala byť 10 000 hodín a taktiež je tu i vlastná batéria s kapacitou 1100 mAh. Nechýba ani integrovaný stojan, aby ste si našli správnu polohu projektora.

Voliteľným príslušenstvom je aj Hasselblad True Zoom. S týmto fotoaparátom by ste mali vytvoriť kvalitnejšie fotografie. Rozlíšenie je 12 Mpx a nechýba xenónový blesk, ktorý sa bežne do smartfónov nezmestí. Výhodou je však najmä 10-násobný optický zoom, pre lepšie detaily vzdialených objektov.

Príslušenstvo umožní aj manuálne nastaviť vyváženie bielej, clonové čísl, čas uzávierky, zaostrenie a rozsah ISO od 100 do 3200. Cena novinky je 299 €. Lenovo pritom deklaruje, že Moto Mods príslušenstvo bude kompatibilné aj s najbližšími dvoma generáciami smartfónov Moto Z.

Pozrite si

K telefónom Lenovo Moto pridáte aj Hasselblad s 10x zoomom

Lenovo Moto Z

Absolútnou vlajkovou loďou výrobcu bude model Moto Z. Tu sa výrobcovi do tenkého 5,2 mm tela podarilo „napratať“ skutočne výkonný hardvér. Poteší však aj veľký 5,5-palcový QHD displej s technológiou AMOLED.

Vo vnútri pritom nájdete 8-jadrový procesor Snapdragon 820 a nechýba ani 4 GB pamäť RAM. Internú 32 GB pamäť je našťastie možné rozšíriť pomocou pamäťových microSD kariet. Moto Z však chýba 3,5 mm audio jack, ktorý nahrádza redukciou USB-C na 3,5 mm audio konektor v balení.

Marek Tóth pri uvádzaní Moto Z poukázal aj na výdrž novinky. Napriek 2 600 mAh batérii by ste sa mali spoľahnúť na 1 deň aj pri náročnom používaní. Nás zaujala aj možnosť pomocou čítačky odtlačkov prstov smartfón nielen odomknúť, ale aj uzamknúť.

Rozhodne by sa mal budúci majiteľ Moto Z tešiť aj na fotoaparát. Síce „iba“ 13 Mpx snímač poteší najmä clonou f/1,8, vďaka čomu by ste mali dosiahnuť veľmi pekné zábery aj pri slabšom svetle.

Všimli sme si však, že sa najmä zadná strana veľmi špiní od odtlačkov prstov, čo je vidieť aj na fotografiách. Naopak pochváliť musíme držanie smartfónu v rukách. Tenké telo naozaj oceníte, navyše ani s krytom Moto Mods nie je smartfón prehnane hrubý.

Pozrite si

Lenovo Moto Z a Moto Z Force – vlajkové lode s výmennými modulmi

Lenovo Moto Z sa začne na Slovensku predávať už budúci týždeň, a to presne 14.10.2016. Exkluzívne však najskôr u operátora Orange, kde k smartfónu dostanete aj Moto Mods JBL Soundboost ako darček. Plná cena pre SK trh je stanovená na 699 €.

Odporúčame pozrieť si aj naše video priamo z predstavenia novinky na Slovensku.

Lenovo Moto Z Play

Nový smartfón Moto Z Play, ktorý sme videli na výstave IFA 2016 bude taktiež možné rozšíriť vďaka príslušenstvu Moto Mods. Pýšiť sa má najmä výdržou na batériu, ktorá by mala byť 2 dni!

Opäť sa môžete tešiť na výkonný hardvér, kde je tentokrát osadený procesor Snapdragon 625 a 3 GB pamäť RAM. Aj v tomto prípade je možné rozšíriť internú 32 GB pamäť o pamäťové karty microSD až do 2 TB.

Samozrejmosťou je čítačka odtlačkov prstov a nechýba ani 16 Mpx fotoaparát s laserovým zaostrovaním a technológiou PDAF. Clona je v tomto prípade vyššia, a to f/2.0.

Pozrite si

Lenovo Moto Z Play – dostupný smartfón s dobrou výdržou

Lenovo Moto Z Play poteší cenou, ktorá je stanovena na 449 €. Opäť bude od 14.10.2016 najskôr exkluzívne v predaji u operátorov, a to Telekom a O2. Výhodou je, že aj k Moto Z Play dostanete Moto Mods JBL Soundboost ako darček.

Zdroj