Reklama

Krádeže e-bikov sú veľkým problémom. Vo veľkej miere to odrádza od ďalšej kúpy

Zdroj | unsplash/David Hellmann
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/David Hellmann
Zdroj | unsplash/David Hellmann

Krádeže sú obrovským problémom v každom aspekte. Zlodeji kradnú skutočne všetko, výnimkou nie sú klasické bicykle alebo aj e-biky. Nová štúdia však ukázala, že práve takáto skúsenosť má na cyklistov veľký dopad.

Cieľom štúdie bolo zistiť, aký vplyv má na cyklistu ukradnutie jeho bicykla. Bola zameraná na USA a zúčastnilo sa jej 1 821 respondentov, ktorí sa už stali obeťou odcudzenia bicykla.

Zdroj | unsplash/KBO Bike
Obsah pokračuje pod reklamou

Konkrétne z tejto štúdie vyplýva, že až 45 % obetí krádeží bicyklov radšej prestane jazdiť na bicykli, než by si kúpili nejaký nový. Navyše tí, ktorí boli vášnivejšími cyklistami, s najväčšou pravdepodobnosťou si kúpili nový bicykel, zatiaľ čo príležitostní jazdci sa radšej úplne vzdali tejto činnosti.

Napríklad sme sa dozvedeli aj to, že 6 % obetí začalo po krádeži dokonca viac jazdiť. Ale napríklad až 40 % obetí po krádeži bicykla prešlo na neudržateľné spôsoby dopravy, teda na autá so spaľovacími motormi.

Pozrite si

Ďalšia jednoduchá premena bicykla na e-bike? S týmto rozhodne áno

Hoci niektorí cyklisti prestali jazdiť, 49 % obetí vymenilo svoj ukradnutý bicykel za nový model, ktorý mal rovnakú alebo dokonca aj vyššiu hodnotu ako ten odcudzený.

Bezpečnosť najmä e-bikov sa v priebehu rokov výrazne zlepšila, okrem elektronických zámkov slúži k ich vystopovaniu aj integrovaný GPS modul. V prípade klasických bicyklov je rozumné investovať peniaze do kvalitnejších zámkov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.