Komu sa oplatí balík predplatených služieb Apple One?

ZDROJ | Apple

Apple včera na virtuálnej tlačovej konferencii predstavil okrem nových iPadov a smarthodiniek aj balíček s predplatenými službami Apple One. Už na prvý pohľad prináša výraznú finančnú úspor. Čo obnáša a komu sa oplatí?

Apple One ponúka 3 balíčky: Individual, Family a Premier. Najdrahší je posledne menovaný, ten však v našich končiách nebude dostupný, pretože tu nie je k dispozícii služba News+. Čo je škoda, pretože predplatné bude zahŕňať aj novú športovú aplikáciu Fitness+.

ZDROJ | Apple

Individual

Apple One Individual zjednocuje štyri služby. Nájdete tu Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a iCloud 50 GB. Cena za službu má byť 14,95 eur. Spoločnosť uvádza, že mesačne takto ušetríte 6 eur.

Pozrime sa na ceny jednotlivých služieb na Slovensku. Apple Music stojí mesačne 5,99 eur, Apple TV+ 4,99 eur, Apple Arcade 4,99 eur a iCloud s 50 GB 0,99 eur. Spolu teda 16,96 eur. Keďže ceny služieb Apple Music sú v rôznych krajinách odlišné (v Nemecku stojí napríklad až 9,99 eur mesačne), u nás tento balíček nie je až taký výhodný, ale aj tak ušetríte 2,01 eur.

ZDROJ | Apple

Family

V rodinnom balíčku nájdete tak isto služby Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a iCloud s kapacitou 200 GB. Cena za službu má byť 19,95 eur, mali by ste ušetriť až 8 eur. Ako je to na Slovensku?

Apple Music Family vás samostatne vyjde na 8,99 eur, Apple TV+ 4,99 eur, Apple Arcade 4,99 eur a 200 GB iCloud 2,99 eur. Spolu teda 21,96 eur. S Family balíčkom ušetríte 2,99 eur.

Pozrite siVšetko o Apple Arcade: Od aktivácie, cez výber hier až po deaktiváciu

Ako vidíte, predplatné sa naozaj oplatí. Problém je ale inde, zatiaľ čo Apple Music je výborná streamovacia služba, o hernej platfrome Apple Arcade sa to nedá povedať. Čo sa týka Apple TV+, tu je problém v slabej obsahovej ponuke. V prípade iCloudu je na mieste otázka, či sa nebude dať zvýšiť z 50 GB na 200 GB, prípadne z 200 GB na 2 TB v rodinnom balíčku. Kapacita 50 (200) GB nemusí totiž postačovať každému.

Apple TV+ má kvalitný obsah, ale stále ho má veľmi málo. Okrem toho je len s titulkami.ZDROJ | Apple

Služba bude k dispozícii na jeseň 2020, zrejme v priebehu októbra, alebo novembra.

Apple One sa teda oplatí, no hlavne tým, ktorí využívajú všetky služby. Či ich bude dosť aj na Slovensku je v tejto chvíli ťažko povedať. Ako ste na tom vy? Zaujala vás táto ponuka? Platíte si za Apple Arcade, resp. Apple TV+?

ZdrojApple

Komentáre k článku