Reklama

Keď hudba nie je na vedľajšej koľaji: JBL Flip 6

bezdrôtový reproduktor
TECHBOX
bezdrôtový reproduktor

Najnovšia generácia odolného bezdrôtového reproduktora JBL Flip 6 prichádza s vylepšeným zvukom, o ktoré sa postaralo viac meničov a poteší väčšou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Čo sa nezmenilo je tradičný zvuk a kvalitné prevedenie reproduktora.

Po rozbalení z krabičky na nás čakal reproduktor. Do redakcie prišiel model v klasickej čiernej farbe, na výber je však v naozaj širokej palete farieb (modrá, zelená, sivá, ružová, červená, maskáčová, mätová a biela).

Mnohých možno sklamú malé rozmery reproduktora, avšak dnes už netreba na dobrý a hutný zvuk masívne meniče. Kompaktné rozmery tak predstavujú pre používateľa bonus a nie nevýhodu. Zvlášť, ak ho bude využívať aj na to, na čo je určený – na prenášanie.

Po spárovaní so smartfónom sme netrpezlivo zapli Play a… Naše očakávania nás nesklamali, Flip 6 ostal verný tradícii a zaplavil redakciu plným zvukom. Výrobca novinku vybavil dvojpásmovými reproduktormi, konkrétne výškovým meničom a dvojpásmových basových žiaričov. Je až neskutočné, čo také malé „telíčko“ dokáže vykúzliť. Veľmi rýchlo vám rozprúdi krv tanečnými melódiami s poctivou dávkou basov, ale problém mu nerobia aj rockové, či dokonca džezovo ladenejšie štýly. Frekvenčná odozva Flip 6 je 63 Hz až 20 kHz, čo je naozaj veľmi slušné. Výstupný výkon je 20 W RMS (basy) a 10 W RMS (výšky).

JBL Flip 6 prináša vyrovnanú hudobnú reprodukciu s jasným podaním od basových tónov, až po výšky.

Na pogumovanej spodnej strane, ktorá zároveň slúži aj ako podstavec sa nachádzajú základné tlačidlá. Naľavo je umiestnené tlačidlo Power, vedľa neho je párovanie cez Bluetooth (5.1). Nasleduje kontrolka a USB-C port.

Počas reprodukcie si viete regulovať intenzitu reprodukcie tlačidlami + a -. Nechýba tlačidlo Play (na pravej strane), ktorým zapnete, resp. stopnete prehrávanie a „nekonečno“ (na ľavej strane), slúži na pripojenie ďalšieho kompatibilného reproduktora (PartyBoost). Na bokoch reproduktora sú membrány basových reproduktorov a vy doslova vidíte ako kmitajú.

Reproduktor je vodotesný a prachotesný (IP67), takže si ho môžete vziať teraz na lyžovačku a v lete na „plávačku“ s tým, že nemusíte dávať pozor, aby sa mu niečo nestalo.

JBL Flip 6 podľa údajov výrobcu ponúka 12-hodinovú výdrž. Počas testovania sa nám podarilo vybiť reproduktor po 12 hodinách a 15 minútach (pri intenzite hlasitosti zhruba na 45 %). Výrobca do zariadenia zabudoval ochranu napájania. Čo to ale znamená? Opäť lepší pokoj v duši. Ak aj zmoknete, alebo spadnete do bazéna aj s reproduktorom, nemusíte sa ho potom báť pripojiť k nabíjačke. Ak systém deteguje vodu, soľ či iné chemikálie, preruší nabíjanie a upozorní vás na problém.

Pozrite si

JBL Flip 5 je zvukový parťák do každého počasia

Flip 6 je možné použiť aj v režime PartyBoost, kde ho môžete pripojiť k druhému kompatibilnému reproduktoru JBL a zvýšiť tak hlasitosť, ako aj priestorové podanie zvuku. Mimochodom, Flip 6 podporuje pripojenie až dvoch zariadení (smartfón, tablet) a striedavo tak púšťať najlepšie piesne bez toho, aby ostalo trápne ticho. Vyskúšal sme si to, je to naozaj parádna funkcia!

Najnovšia generácia prenosného reproduktoru JBL Fllip 6 sa predáva za 139 eur. Pri výbere nového Bluetooth reproduktora určite zaraďte tento model do užšieho výberu, získate v ňom praktické a odolné zariadenie s vynikajúcim zvukom.

JBL Flip 5 JBL Flip 6
Zvuk Prevodník 44 x 80 mm 45 x 80 mm woofer/1,75 x 3″, 16 mm tweeter/0,6″
Frekvenčná odozva 65 Hz až 20 kHz 63 Hz až 20 kHz
Výkon 20 W RMS 20 W RMS  woofer, 10 W RMS  tweeter
Nabíjanie USB-C USB-C
Batéria 12 hodín, 2,5 hod. nabíjanie 12 hodín, 2,5 hod. nabíjanie
Kapacita 4 800 mAh 4 800 mAh
Výdrž na jedno nabitie 12 hodín 12 hodín
Rozhranie Bluetooth 4.2 Bluetooth 5.1
Regulácia hlasitosti Regulácia hlasitosti
On/off On/off
PartyBoost PartyBoost
Prehrávanie/Pauza/Prijímanie hovorov Prehrávanie/Pauza
Hmotnosť (g) 540 550
Cena (€) 129 139
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.