Reklama

Kde a ako sledovať LOH 2021 v Tokiu?

Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Už o týždeň, v piatok 23. júla, sa otváracím ceremoniálom začnú letné olympijské hry. Každý z nás sa tam nedostane, i keď zrejme by sa do Tokia zmestilo celé Slovensko. Prečo však chodiť cez polovicu sveta na Letné olympijské hry, keď LOH môžu prísť priamo k vám?

Najistejším spôsobom a zrejme prvou voľbou bude pre väčšinu z vás zrejme verejnoprávna RTVS. Prvý raz vo svojej histórii poskytne kompletné vysielanie priamo z dejiska hier. Keďže z pohľadu technického a personálneho zabezpečenia ide o najväčší športový televízny projekt za posledné desaťročia, budeme mu držať palce.

RTVS vysiela do Tokia 60-členný štáb vrátane pracovníkov rozhlasu. RTVS oslovili na spoluprácu aj producenti medzinárodného olympijského signálu z OBS (Olympic broadcasting services). Vyše 20-členný štáb pracovníkov a spolupracovníkov RTVS bude produkovať kompletný program streleckých súťaží, ktorý budú odoberať všetci vysielatelia olympijských hier.

Zdroj | RTVS

Živé vysielanie RTVS bude začínať každý deň medzi 1:00 až 2:00 hodinou. Priame prenosy sa budú striedať so vstupmi zo štúdia počas celého dňa až do záveru olympijského programu (cca 17.00 hod). Potom si budete môcť pozrieť zhruba 3-hodinový blok záznamov.

V hlavnom vysielacom čase uvidíte hodinové štúdio so sumárnym prehľadom toho najdôležitejšieho z daného dňa kombinované s pôvodnými reportážami štábov RTVS priamo z dejiska LOH v Tokiu.

Od 19. júla bude spustená aj špeciálna webstránka, kde nájdete všetky informácie o našej olympijskej reprezentácii, aktuálne informácie z diania v Tokiu, program, priebežné výsledky, živé vysielanie a archív.

Zdroj | Samsung

Ak nechcete prísť o nič dôležité, a budete napríklad šoférovať, zapnite si rádio. Olympijské hry v Tokiu budú výrazne rezonovať aj vo vysielaní Rádia Slovensko. RTVS posiela do metropoly Japonska trojčlenný rozhlasový tím v zložení Matúš Čunderlík, Svetlana Barátová a Adam Bohuš.

RTVS nás zrejme prekvapí spustením nového kanálu RTVS Šport. Ten mal byť pôvodne spojazdnený 10. júna (tesne pred začiatkom majstrovstiev Európy vo futbale). O tom, že sa na RTVS Šport niečo deje, svedčí fakt, že sa tam zahájilo vysielanie monoskopu.

Aké sú ďalšie možnosti?

Organizátori hier spustili oficiálnu mobilnú aplikáciu (Android, iOS) pre olympijské a paraolympijské hry. Appka umožní prístup k všetkým informáciám o hrách na jednom mieste, vrátane výsledkov udalostí, harmonogramov súťaží, medailových tabuliek, úvodov v pretekoch a ostnatých novinkách.

Olympijské hry môžete sledovať na oficiálnej webstránke, Instagrame, Facebooku či YouTube. Ak vás mätie rok 2020, nedivte sa, pôvodne mali byť LOH minulý rok. Vďaka pandémii sa hry presunuli.

LOH viete sledovať aj pomocou služieb slovenských operátorov, konkrétne môžete využiť O2 TV SK, Orange TVMagio Go alebo Swan Go. Všetky platformy sú k dispozícii aj na mobilných zariadeniach (Android a iOS).

Dodávame, že tak ako Majstrovstvá Európy vo futbale, tak aj LOH 2021 si môžete užiť spolu s priateľmi na veľkoplošnom obraze vďaka šikovným projektorom. Férovému športu zdar!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.