Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

AKO si s Orange TV Stick-om užiť Ligu majstrov

AKO si s Orange TV Stick-om užiť Ligu majstrov
TECHBOX
AKO si s Orange TV Stick-om užiť Ligu majstrov

Ak ste fanúšikom futbalovej Ligy majstrov UEFA, určite už netrpezlivo očakávate, ako dopadnú stretnutia zvyšných kôl vyraďovacej časti. Ktoré dva tímy sa prebojujú až do finále a kto nakoniec prevezme trofej víťaza pre ročník 2018/2019?

Zdroj | Orange

Už je isté, že Real Madrid, ako obhajca minulých troch ročníkov, nenatiahne svoju víťaznú sériu. Naopak, môže sa stať, že tohtoročným víťazom bude niekto z dvojice Tottenham Hotspur – Manchester City, z ktorých ani jeden ešte túto futbalovú trofej nezískal.

Zdroj | Orange

Lenže, čo ak počas niektorého zo zápasov nebudete doma a v hoteli, na chate či kdekoľvek inde, kde sa práve budete nachádzať, nebude televízny program s vysielaním Ligy majstrov? Nemusíte si zúfať. Poradíme vám, ako si Ligu majstrov UEFA užijete aj mimo svojho domova.

Liga majstrov na TV Orange Sport

Keďže exkluzívne práva na vysielanie futbalovej Ligy majstrov UEFA na Slovensku má v tejto sezóne Orange, môžete ich, spolu s ďalšími futbalovými, hokejovými či inými športovými prenosmi, sledovať na televíznej stanici Orange Sport. Tú si môžete doobjednať k niektorému z televíznych balíkov. Pri splnení operátorom určených podmienok ju môžete získať aj ako bonus.

Taktiež si stanicu Orange Sport môžete aktivovať aj samostatne. Napríklad, v rámci ponuky TV cez internet s mesačným poplatkom 4 €. V ponuke Orangeu je aj možnosť objednania TV stanice Orange Sport jednoducho cez SMS. V tomto prípade máte k dispozícii trojicu predplatených balíčkov. 24-hodinový za 3 €, týždenný balíček v cene 4 € alebo mesačné predplatné na sledovanie Orange Sport za 6 €.

Či už si objednáte TV stanicu Orange Sport cez internet s mesačným poplatkom, alebo cez SMS s niektorým z trojice časovo obmedzených balíkov, vysielanie športových prenosov môžete pozerať na mobilnom telefóne, tablete alebo notebooku. No a tu vám príde vhod jednoduché, ale veľmi praktické zariadenie, ktorým je Orange TV Stick.

Orange TV Stick prenesie vysielanie do televízora

Jeho funkciou je prenos televízneho vysielania z mobilného telefónu alebo tabletu na obrazovku televízora. To je však zároveň jeho veľkou výhodou a jedinečnosťou. Pretože ak budete kdekoľvek na Slovensku, môžete si športové prenosy pozrieť pohodlnejšie a hlavne na väčšej obrazovke, než na mobile či tablete.

Fungovanie Orange TV Stick-u je veľmi jednoduché a jeho inštaláciu zvládne každý z vás. Okrem Orange TV Stick-u a prístupu na sledovanie stanice Orange Sport potrebujete už len televízor s HDMI vstupom, stabilné pripojenie k internetu cez Wi-Fi a nainštalovanú aplikáciu Orange TV Stick v smartfóne alebo tablete. Táto aplikácia je dostupná ako pre zariadenia so systémom Android, tak aj pre Apple zariadenia s iOS.

Ak máte všetko k dispozícii, môžete prejsť k zapojeniu Orange TV Stick-u a jeho spárovaniu s aplikáciou. Návod nájdete v balení TV Stick-u, ale aj na webe Orangeu. Môžete nám veriť, že je veľmi podrobný a prehľadný. Rovnako je dobre popísaný aj v nasledujúcom videu.

Po pripojení TV Stick-u k televízoru a do elektrickej siete ho spárujte s aplikáciou podľa príslušných pokynov. Celý tento proces vám zaberie iba niekoľko minút. Pred párovaním si však na mobile/tablete vypnite mobilné dátové prenosy.

Po úspešnom spárovaní Orange TV Stick-u s aplikáciou si v nej na mobile/tablete vyberte príslušný televízny kanál stanice Orange Sport. Prehrávanie televízneho vysielania sa v telefóne či tablete automaticky spustí. Počas prehrávania videa ťuknite na displeji do okna s videom a potom na 3 bodky v ľavom hornom rohu obrazu.

Po ťuknutí na tieto tri bodky uvidíte menu so svojím Orange TV Stick-om. Ťuknutím na TV Stick na displeji telefónu/tabletu spustíte očakávané prehrávanie televízneho vysielania na televízore. Prehrávanie v aplikácii sa automaticky zastaví a počas prenosu vysielania cez TV Stick sú dáta prenášané len prostredníctvom neho. Nedochádza tak k duplicitnej spotrebe dát. A ani vybíjaniu batérie mobilu či tabletu.

Je vhodné pripomenúť, že na bezproblémové pozeranie televízneho vysielania by mala mať Wi-Fi sieť, ku ktorej je TV Stick pripojený, dátový tok aspoň 6 Mbit/s. Prednosťou Orange TV Stick-u je, že si zapamätá až 60 Wi-Fi sietí. Takže, ak niektorú z uložených rozpozná, je ihneď pripravený na prehrávanie vysielania.

Ak už nebudete chcieť ďalej pozerať televízne vysielanie, ukončite prehrávanie v prostredí aplikácie ťuknutím na malý krížik (x) v spodnej časti displeja a potvrdením ukončenia prehrávania. Zamedzíte tak prípadnému neželanému čerpaniu dát. Následne vypnite napájanie TV Stick-u zo siete. Inak bude stále v pohotovosti.

Cenovo výhodné riešenie

Výhody Orange TV Stick-u určite oceníte najmä počas cestovania, ale rovnako dobre vám poslúži aj doma ako druhá televízia. Ľahko ho totiž pripojíte k ľubovoľnému televízoru alebo monitoru s HDMI vstupom. Jeho cena je pritom nastavená veľmi priaznivo. Samostatne si ho môžete v predajniach Orange alebo cez e-shop operátora kúpiť za cenu 59 €. Využiť môžete aj nákup na splátky bez navýšenia s akontáciou od 1 €.

Zdroj | Orange

Orange aktuálne ponúka aj limitovanú sériu cenovo výhodného balíka za 69 €. Ten obsahuje Orange TV Stick a sezónny prístup (v hodnote 19 €) na sledovanie TV stanice Orange Sport do konca prebiehajúcej sezóny Ligy majstrov, teda do 30. júna 2019. Takže s týmto limitovaným balíkom môžete ešte aj ušetriť.

Zdroj | Orange

Ako vidíte, na to, aby ste si mohli užívať futbalové stretnutia Ligy majstrov UEFA, či iné športové prenosy televíznej stanice Orange Sport na veľkej obrazovke televízora, a to nech ste kdekoľvek na Slovensku, stačí málo. Praktické, užitočné a pritom cenovo výhodné zariadenie, ktorým je Orange TV Stick. Teraz vám už žiadny športový prenos neujde.

Článok bol pripravený v spolupráci s operátorom Orange.

Zdroj