Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Magio GO získava obsah v 4K. Ako sa k nemu dostanete?

Magio GO získava obsah v 4K. Ako sa k nemu dostanete?
Zdroj | Telekom
Richard Pliešovský
Magio GO získava obsah v 4K. Ako sa k nemu dostanete?
Zdroj | Telekom
Zdroj | Telekom

4K obsah už nie je len pre pár vyvolených a navyše za horibilné sumy. Telekom začína pridávať obsah pre Magio GO a robí tak tento (doteraz) exkluzívny zážitok dostupný doslova pre každého.

Telekom začína postupne prinášať 4K obsah pre používateľov televíznej platformy Magio GO. V jeho ponuke pribudli dve nové televízne stanice v Ultra HD rozlíšení. Ide o lifestylovo-cestopisný kanál Travel XP 4K a športový kanál Eurosport 4K. Telekom spustil 4K vysielanie súbežne so začiatkom grandslamového tenisového turnaja French Open. Eurosport ho vysiela naživo v natívnom 4K rozlíšení.

Zdroj | Panasonic

Čo obnáša sledovanie 4K staníc?

Za sledovanie staníc s vysokým rozlíšením nebudete musieť platiť žiadne poplatky navyše, stačí ak máte zvolený niektorý z nových verzií Magio GO v rámci tématických balíkov. Program Eurosport 4K je zaradený v rámci športového balíka už od Magio GO M, program Travel XP 4K je dostupný v Magio GO XL.

Pozrite si

Našli sme 7 najlepších televízorov do 400 € na našom trhu

Pre plnohodnotný zážitok zo sledovania vysielania v 4K rozlíšení operátor odporúča stabilné internetové pripojenie s minimálnou rýchlosťou sťahovania dát 25 Mbps. Telekom dokonca ponúka 4K televízory od Samsungu a Philipsu s uhlopriečkou do 65“.

V 4K rozlíšení budete môcť sledovať kanály na smart TV alebo cez Magio GO TV BOX. Na mobilných zariadeniach a internetových prehliadačoch sa budú kanály zobrazovať vo vysokom rozlíšení, no 4K nebude pre ne dostupné.

Zdroj | Sony

„Chceli sme priniesť divákom 4K vysielanie spolu so štartom veľkého športového podujatia, aby si mohli naši zákazníci na svojich 4K televízoroch vychutnať živé prenosy v natívnom Ultra HD rozlíšení. Veríme, že ich zážitok zo sledovania French Open pohltí, ako keby sedeli priamo v hľadisku Roland-Garros,“ povedal Andrej Miklánek, vedúci televízneho obsahu a rozvoja TV služieb Slovak Telekom. „Okrem toho sme zákazníkom Magio GO priniesli aj lifestylový a cestovateľský program Travel XP 4K a v budúcnosti chceme 4K obsah ďalej rozvíjať,“ dodal.