Reklama

Je toto ten najšialenejší, najrýchlejší a najbrutálnejší e-bike na svete?

Zdroj | HPC Defense
Michal Sobek
Zdroj | HPC Defense
Zdroj | HPC Defense

Známy výrobca e-bikov, spoločnosť Hi-Power Cycles, oficiálne oznámil otvorenie novej obrannej divízie a s ňou aj ukázal špeciálnu verziu svojho obľúbeného modelu.

Jeho názov je HPC Defense Revolution W a má ísť v podstate o vojenský špeciál určený pre políciu a vojakov. Maximálna rýchlosť e-bikov v USA je totiž legislatívne obmedzená na 45 km/h.

Zdroj | HPC Defense
Obsah pokračuje pod reklamou

Tento nový špeciál túto rýchlosť niekoľkonásobne prevyšuje, pretože jeho ručička na tachometri sa dokáže vyšplhať až na neuveriteľnú hodnotu 130 km/h.

Vďačí za to najmä nemeckému motoru Schlumpf s výkonom až 10 500 W a krútiacim momentom na úrovni 280 Nm. Práve táto kombinácia zaručuje skutočne vysokú maximálnu rýchlosť.

Pozrite si

Žeby toto bola najjednoduchšia premena bicykla na e-bike?

Aj keď spoločnosť neodhalila presnú kapacitu batérie, tak napriek tomu tvrdí, že by mala stačiť na prejde zhruba 160-kilometrovej vzdialenosti, čo je taktiež slušný údaj.

Model HPC Defense Revolution W je skonštruovaný z leteckého hliníka a uhlíkových vlákien a má veľké pneumatiky, čo by malo ísť ruka v ruke s komfortom a bezpečnosťou jazdy. Zatiaľ nie je jasné, koľko kusov sa z neho vyrobí, ale je zrejmé, že nebude dostupný pre bežného používateľa.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.