Reklama

Žeby toto bola najjednoduchšia premena bicykla na e-bike?

Zdroj | Skarper
Michal Sobek
Zdroj | Skarper
Zdroj | Skarper

Určite ste už na internete za ten čas videli nejeden návod, ako si z obyčajného bicykla spraviť elektrický. Tieto postupy sú však náročné a nie až tak premyslené. A potom je tu zariadenie od Skarper.

Táto nová súprava má jedinečný a jednoduchý dizajn, pričom výrobca tvrdí, že dokáže premeniť takmer každý bicykel na e-bike.

Podmienka je len jedna – bicykel musí na brzdenie využívať kotúčovú brzdu. Práve na nej je celý tento koncept postavený.

Obsah pokračuje pod reklamou

Práve pomocou nej toto zariadenie uvádza bicykel do pohybu. Má hmotnosť len 4 kilogramy, takže ho ani na cestách nepocítite. Zariadenie v sebe ukrýva motor, batériu a zvyšnú potrebnú elektroniku.

Motor vo vnútri aktivuje do pohybu kotúčovú brzdu, pričom sa nedotýka jej brzdného povrchu, ale skôr sa spája s časťou disku bližšie k jeho stredu. Keďže ide o spoločnosť sídliacu v Spojenom kráľovstve, tak sa musela prispôsobiť európskym pravidlám pre e-biky.

Zdroj | Skarper

To v konečnom dôsledku znamená, že maximálny výkon motora je 250 W spolu s maximálnou rýchlosťou 25 km/h. Ani hodnota krútiaceho momentu 45 Nm veľmi neoslní, no v kopcovitom teréne oceníte aj to.

V tomto zariadení sa nachádza aj integrovaná batéria s kapacitou 240 Wh, čoby podľa slov výrobcu malo stačiť na prejdenie až 50-kilometrovej vzdialenosti v Eko režime. V režime Turbo je to okolo 30 kilometrov. Nabitie batérie na 100 % potrvá zhruba 2,5 hodiny, aj keď za 30 minút viete dobiť približne 10 až 15 kilometrov dojazdu.

Pozrite si

Lyže, aj keď nesneží? A vraj už nie je čo vymyslieť

Táto súprava pre e-biky je však aktuálne vypredaná. Avšak Skarper čoskoro otvorí nové kolo predobjednávok za cenu okolo 1 500 eur, čo nie je rozhodne najmenej.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.