Reklama

iRobot boj sa, prichádza Xiaomi Mi Robot Vacuum

Zdroj | Xiaomi
Marek Šimunek
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Čínsky výrobca Xiaomi je na našom trhu už pomerne známou značkou. Doposiaľ sme sa však stretávali najmä so smartfónmi a drobnými produktmi do inteligentných domácností. Po prvom vlastnom notebooku, bicykli a iných produktoch však Xiaomi predstavuje aj Xiaomi Mi Robot Vacuum.

https://youtu.be/GDvoyMMuRs0

Jedná sa o prvý robotický vysávač tohto výrobcu a pomerne vážneho konkurenta pre robotické vysávača iRobot. Ponúka totiž až prekvapivo dobré parametre.

Pozrite si

Xiaomi Mi Notebook Air – tenší a výkonnejší, ako MacBook Air, no za polovicu

Napríklad taká sila sania je v prípade Mi Robot Vacuum 1 800 Pa, pričom iRobot Roomba 980 ponúkne 1 650 Pa. Navyše cena robota od Xiaomi je v prepočte na úrovni 227 €, čo znie skutočne priaznivo.

Zdroj | Xiaomi

Po stránke dizajnu sa Mi Robot Vacuum nijako nevymyká tomu, čo si pod robotickým vysávačom predstavujeme. Na spodnej strane nájdete dvojicu bočných kief, ktoré hrabú špinu k centrálnej kefe.

Pozrite si

Xiaomi Mi QiCycle – smart skladačka na preplnené cesty

Pre vylepšenie sacej sily robotický vysávač automaticky prispôsobuje svoju výšku. Na pohyb po podlahe pritom používa dvojicu gumových valcov.

Zdroj | Xiaomi

Samozrejme o riadenie pohybu sa v prípade Mi Robot Vacuum stará sada množstva senzorov, ako napríklad ultrazvukový senzor, senzor nárazu, senzor pádu a senzor náklonu.

Presne ako by ste od dobré vybaveného robotického vysávača očakávali, Xiaomi Mi Robot Vacuum je schopný mapovať miestnosti pomocou laserového lúča. Ak teda potrebujete môžete vysávaču vytvoriť virtuálnu stenu. Využiť k tomu môžete magnetickú pásku, ktorá sa bude predávať samostatne.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum vraj pri svojej práci automaticky vypočíta najefektívnejšiu cestu, ktorú ešte počas vysávania upravuje podľa potreby. Aj vďaka tomu je schopný podľa výrobcu na jedno nabitie svojej batérie s kapacitou 5 200 mAh vyčistiť 250 metrov štvorcových plochy.

Pozrite si

iRobot Roomba 980 – najmúdrejší robotický vysávač súčasnosti

Zdroj | Xiaomi

Samozrejme sa po ukončení svojej práce vie automaticky vrátiť do svojej nabíjacej stanice. Vyčistenie takto veľkej plochy by mu malo trvať približne dve a pol hodiny. Toľko vydrží aj jeho batéria.

To by hádam ani nebolo Xiaomi, ak by ich vysávač nebolo možné ovládať pomocou aplikácie v smartfóne. Môžete pomocou nej sledovať nielen stav vysávača v reálnom čase ale aj prispôsobovať jeho dráhu, meniť nastavenia, či stanoviť plánované vysávanie v určitých časoch.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum teda vyzerá skutočne zaujímavo. To či taký dobrý ako tvrdí výrobca je aj v skutočnosti však ukážu až reálne testy.

Ak by ste si ho chceli kúpiť, musíme vás sklamať. Novinka je totiž zatial určená len pre čínsky trh, kde predaj Xiaomi Mi Robot Vacuum štartuje už 6. septembra. Ostáva teda dúfať, že výrobca bude tento robotický vysávač predávať aj v Európe.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.