Xiaomi Mi QiCycle – smart skladačka na preplnené cesty

ZDROJ | Mashable

Konečne sme sa dočkali očakávaného predstavenia elektro-bicykla úspešnej čínskej firmy Xiaomi. Tá vsadila na kompaktnosť a smart funkcie, ktoré sa v tomto unikáte spájajú.

Xiaomi Mi QiCycle1
ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi vsadilo na skladaciu formu bicykla, ktoré sú populárne napríklad vo Veľkej Británii pod značkou Brompton, alebo v USA pod firmou Dahon. Tieto bicykle môžete jednoduchým pohybom zložiť a preniesť v rukách alebo v aute.

Pozrite siXiaomi QiCycle R1 – prvý smart bicykel najdrahším produktom výrobcu

Xiaomi Mi QiCycle5
ZDROJ | Xiaomi

To by nebola však Xiaomi, keby do bicyklu nepridala smart funkcie a elektromotor. Vo vnútri nájdete 250 wattový motorček, ktorý dopomáha pri bicyklovaní. Súčasťou motoru je 20 lítiových batérii s výdržou 29 000 mAh. To by malo vystačiť na 45 km jazdu na jedno nabitie.

Pozrite siKaždý bicykel môže byť elektrický, neveríte?

Xiaomi Mi QiCycle2
ZDROJ | Xiaomi

Zo smart funkcií nebude chýbať prepojenie na Xiaomi companion aplikáciu, ktorá ponúka GPS navigáciu a v reálnom čase meria fyzickú aktivitu ako spaľovanie kalórii, rýchlosť a prejdenú vzdialenosť.

Xiaomi Mi QiCycle3
ZDROJ | Xiaomi

Prevody na bicykli bude mať na starosti jednotka na trhu, firma Shimano.

Treba dodať, že samotný bicykel nevyrobila Xiaomi, ale taiwanská firma iRiding, ktorá je priamo financovaná Xiaomi.

Xiaomi Mi QiCycle4
ZDROJ | Xiaomi

Mi QiCycle je vyrobený z uhlíkových vlákien a váži 14,5 kila, čo v porovnaní s konkurenčnými elektro-bicyklami naozaj nie je veľa. Po zložení by sa bicykel mal zmestiť pohodlne do kufru auta.

Xiaomi Mi QiCycle7
ZDROJ | Mashable

Bicykel bude zatiaľ dostupný len pre čínsku premávku, no veríme, že sa čoskoro dostane aj na európsky trh. Cena je určite veľmi sympatická, keďže by ste zaň mali zaplatiť iba 455 dolárov, čo vo svete elektro-bicyklov predstavuje naozaj nízku sumu.

 

ZdrojMashable,Xiaomi

Komentáre k článku