Apple iPhone X nie je veľmi odolný, ceny za opravy sú astronomické

Tohtoročné iPhony vymenili zadnú hliníkovú stranu za sklo. Apple sa nezabudol zmieniť, že ich sklo je to najodolnejšie, aké bolo kedy v smartfóne použité. To však ešte nie je záruka zvýšenej odolnosti.

Apple na konferencii v septembri ukázal svetu novú generáciu iPhonov, ktoré nenesú písmeno S, ale rovno nové číslo. Väčšiu číslovku samozrejme spoločnosť neberie nadarmo a preto musela prísť s určitými zmenami, aby ju opodstatnila.

recenziaApple iPhone X – Aj malý šašo zahrá veľké divadlo

Nové iPhony preto priniesli okrem výkonnejšieho procesora a novej kamery „výrazné“ novinky po stránke dizajnu. Zadná strana už nie je pokrytá hliníkom, ale je tvorená sklom. Apple sa týmto krokom vracia ku ére iPhonu 3G a 4.

Okrem zvýšenej hmotnosti sa ale používateľ môže tešiť na bezdrôtové nabíjanie. S použitím skla však prichádza aj jedna zásadná nevýhoda, a tou je znížená odolnosť.

A samozrejme by to nebol Apple, keby si nedával na opravu peknú prirážku. Americká spoločnosť u nás ešte stále nemá oficiálne zastúpenie. Predajcovia ponúkajú rôzne programy, ktoré predlžujú či rozširujú záruku iPhonu, my sa ale pre porovnanie sústredíme na americké ceny, od ktorých sa tie slovenské pri novom iPhone pravdepodobne budú odvíjať.

Pozrite siApple iPhone X – Kde súdruhovia urobili chybu?

iPhone 8 a 8 Plus sú na stránke výrobcu uvedené hneď pod X-kom. Za výmenu displeja na iPhone 8 zaplatí zákazník 149 dolárov, ostatné poškodenie je o dvesto dolárov drahšie. Plusko má panel nacenený na 169 dolárov, iný druh poškodenia stojí 400 dolárov. Zaujímavé to začína byť pri iPhone X. Tu stojí výmena displeja 279 dolárov, za odstránenie inej závady však používateľ zaplatí 549 dolárov.

ZDROJ | Apple

Za „iné poškodenie“ Apple považuje všetko okrem chybného či prasknutého displeja. Stačí tak, aby Američanovi raz nešťastne padol telefón na zadnú stranu a ak nechce žiť s pavučinou, jeho peňaženka bude o 550 dolárov ľahšia. A že iPhonu nestačilo ani údajne „najodolnejšie sklo na smarfóne vôbec“ sa môžete presvedčiť v nasledujúcom videu.

Pozrite siiPhone X sa dostal do rúk technikom z iFixit, čo sa skrýva vo vnútri?

https://youtu.be/T_OT1FQSWuU

ZdrojApple

Komentáre k článku