Reklama

Insta360 ONE - multifunkčná kamera s podporou 4K Ultra HD

Michal Spiegel

Keďže akčných kamier je na trhu „skutočne málo“, Insta360 ONE je nová 360° kamera, ktorá umožňuje natáčať v perfektnej kvalite 4K Ultra HD.

Rozlíšenie 4K Ultra HD, teda 3 840 x 1 920 px zvládne natáčať pri 30 fps. Ak chcete viac snímok za sekundu, pri rozlíšení 2 560 x 1 280 px môžete natáčať 60 fps.

Hlavnou výhodou Insta360 ONE kamery je variabilita režimu ovládania. Môžete ju ovládať priamo cez tlačidlá na kamere, cez Bluetooth ovládač alebo cez smartfón. Insta360 ONE aplikácia zatiaľ podporuje len iOS, no Android verzia sa tiež chystá.

Zdroj | bhphotovideo
Pozrite si

GoPro má nové kamery! – privítajte rodinu Hero5

Upevniť si ju môžete vertikálne za pomoci špeciálneho držadla alebo horizontálne napojenú na smartfón. Kamera disponuje technológiou FreeCapture, ktorá umožňuje natočiť 360° video, stiahnuť si ho do smartfónu a rovno ho aj upraviť cez podporovanú aplikáciu. Počítač tak nemusíte ani zapínať.

V aplikácii sa vraj budú dať vytvoriť aj zaujímavé 360° efekty ako napríklad efekt planéty (tiny planet) alebo efekt zajačej nory (rabbit hole).

Ďalším veľkým plusom je integrácia špeciálneho 6-uhlového stabilizátora, ktorý z vašich roztrasených videí vytvorí kvalitné zábery. Insta360° ONE kamera umožňuje tiež odstrániť selfie-stick zo záberu.

Zdroj | bhphotovideo
Pozrite si

Insta 360 Pro – natáčajte videá v 8K Ultra HD!

Ak by ste chceli natočiť nejaké zaujímavé spomalené zábery, kamera podporuje natáčanie až 240 fps, čím vytvoríte zaujímavé slow-motion scény. Samotná kamera síce vie natáčať maximálne so 120 fps, no 240 fps sa dá dosiahnuť práve vďaka aplikácii.

Okrem toho kamera zvládne natáčať aj populárne time-lapse videá, HDR videá, RAW fotky a navyše je vodotesná vďaka IP68 certifikácií.

Pýtate sa na dostupnosť a cenu tejto unikátnej kamery? Na trhu ju môžeme očakávať už o pár dní a to 5. septembra za cenu 299,99 dolárov. V tejto cene dostanete okrem kamery špeciálne puzdro na prenášanie, stojan na natáčanie, MicroSD kartu, Micro-USB kábel, látku na čistenie objektívu a tyčku pre natáčanie spomalených záberov.

Zdroj | bhphotovideo

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.