Reklama

GoPro má nové kamery! - privítajte rodinu Hero5

Zdroj | GoPro
Michal Spiegel
Zdroj | GoPro
Zdroj | GoPro

GoPro patrí medzi top výrobcov akčných kamier, ktorý svojou popularitou prekonáva všetky Olympus, Sony, Garmin, či Xiaomi akčné kamery. Na výstave Photokina 2016 spoločnosť za búrlivého potlesku predstavila novú sériu kamier GoPro s označením Hero5. Konkrétne ide o novinky GoPro Hero5 Black a GoPro Hero5 Session. To však nie je všetko.

GoPro Hero5 Black

Cena: 429 euro

Zdroj | GoPro

Začneme pekne po poriadku a to najdrahšou prémiovou kamerou GoPro Hero5 Black. Po dizajnovej stránke si určite všimnete, že kamera konečne odhodila škaredý plastový obal, ktorý chránil kameru pred vodou a zároveň zaručoval jej odolnosť.

Kamera tentokrát dostala pekný pogumovaný povrch, takže netreba už žiadne ochranné prvky. Vodotesnosť je až do hĺbky desiatich metrov a veríme, že sa časom nestratí, tak ako to najnovšie píše jeden nemenovaný výrobca smartfónov ?.

Veľkými zmenami prešla aj technológia natáčania. Kamera dostala 12 Mpx/30 fps fotoaparát a video nahrávanie dostalo konečne 4K Ultra HD/30 fps rozlíšenie.

Z ďalších noviniek určite poteší aj zvýšená redukcia vetra, ktorý znižoval kvalitu zvuku a integrácia stabilizácie obrazu.

Medzi najväčšie zmeny však patrí dotykový displej, lokalizačné GPS služby a možnosť ovládania kamery hlasom. GoPro opäť ukazuje, že nie je pozadu a pridalo do svojej prémiovej kamery všetko potrebné.

Pozrite si

Olympus TG-Tracker – akčná kamera s podporou 4K Ultra HD

GoPro Hero5 Session

Cena: 329 euro

Zdroj | GoPro

GoPro Hero5 Session dostalo svoju aktualizovanú verziu. Session patrí k najmenším akčným kamerám na svete, keďže sa jedná iba o malú kocku, ktorú môžete nosiť pohodlne aj vo vrecku.

Jej nová verzia Hero5 Session, napriek tomu, že bude o stovku drahšia než pôvodná Session, ponúkne takmer všetky funkcie, ako klasická Hero5 Black s výnimkou dotykového displeju a GPS funkcií.

Rozdiel je, že Session vám spraví miesto 12 Mpx fotografií, 10 Mpx fotky. Na druhej strane podpora 4K Ultra HD nahrávania nechýba.

Pozrite si

Rollei akčné kamery akoby z oka vypadli tým od GoPro

GoPro Karma

Cena: 869 euro

Áno, GoPro má vlastného drona. Pravdepodobne sa nechali inšpirovať Xiaomi, ktoré má častokrát podobné produkty, ako GoPro, alebo Apple.

 

Zdroj | GoPro

Dron bude vyrobený z odľahnčených materiálov a môžete ho nosiť v ruksaku, kde si ho viete pohodlne zložiť a nosiť.

Zaujímavé je ovládanie drona, ktoré funguje cez prídavný ovládač ako ovládanie autíčka na diaľkové ovládanie.

Tak ako, vybrali ste si niektorú z nových špičkových kamier, alebo nebodaj drona? Osobne môžem GoPro iba pozitívne hodnotiť a odporučiť.

Zdroj | GoPro

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.