Bezdrôtovú nabíjačku od IKEA si už zabudujtete do nábytku

ZDROJ | IKEA

IKEA veľmi skoro pochopila, že moderná domácnosť sa bez smart zariadení a ich doplnkov jednoducho nezaobíde. Dnes v jej ponuke nájdete reproduktor IKEA SYMFONISK, inteligentnú čističku, osvetlenie TRÅDFRI, ale aj herné príslušenstvo.

IKEA už predáva nábytok so vstavanou nabíjačkou, resp. s priestorom pre vloženie nabíjacej cievky. Ale nikto zrejme nekupuje nový nábytok len preto, lebo nemá bezdrôtovú nabíjačku. Sjömärke rieši tento problém, ide o bezdrôtovú nabíjaciu podložku, ktorú si dokážete umiestniť do vášho existujúceho nábytku.

Sjömärke nie je ako väčšina nabíjacích podložiek Qi, na ktoré priamo kladiete smartfón alebo slúchadlá. Sjömärke má 17,8 x 7,6 centimetrov je vyrobená z hliníka a plastu, môžete ju vložiť pod drevo či plast. Cez kov sa elektromagnetická indukcia nedostane.

Pozrite siIKEA a Sonos majú nový produkt – rám obrazu s reproduktorom!

Sjömärke prichytíte na spodnú stranu stolu alebo police pomocou obojstrannej pásky (alebo skrutiek. Pokiaľ zariadenie montujete na materál z dreva alebo plastu, malo by bezpečne prenášať elektrický náboj do vzdialenosti zhruba 8 mm.

ZDROJ | IKEA

Nabíjačka má LED diódu, indikuje stav nabíjania a z bezpečnostného hľadiska monitoruje teplotu a výkon. Sjömärke je kompatibilná s výkonovým profilom Qi 1.2.4, takže môžete očakávať, že bude fungovať v rozsahu základného 5 W nabíjania. Napriek nižšiemu výkonu je to stále dostatočne praktické, ak chcete nabíjať telefón (slúchadlá) jednoduchým položením na stôl.

Táto šikovná pomôcka sa začne predávať už na budúci mesiac. Cena je určená na rozumných 39,90 dolárov.

ZdrojIKEA

Komentáre k článku