Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IKEA schovala svoju novú smart čističku vzduchu do príručného stolíka

IKEA schovala svoju novú smart čističku vzduchu do príručného stolíka
Zdroj | IKEA
Stanislav Vinc
IKEA schovala svoju novú smart čističku vzduchu do príručného stolíka
Zdroj | IKEA
Zdroj | IKEA

IKEA má v obľube spájať do jedného produktu nesúvisiace kategórie nábytku a smart elektroniky. Po unikátnych reproduktoroch SYMFONISK schovaných do lampy alebo obrazu, je tu nová smart čistička vzduchu STARKVIND.

Moderné čističky vzduchu dnes vedia byť natoľko elegantné, že poľahky zapadnú do interiérového dizajnu vašej domácnosti. IKEA má však na to zjavne celkom iný názor a tak svoju prvú smart čističku vzduchu schovala do príručného stolíka. Okrem dizajnu však prekvapí aj priaznivou cenou.

Zdroj | IKEA

Čistička vzduchu STARKVIND bude dostupná v dvoch verziách. V podobe klasickej čističky bude na americkom trhu dostupná za 129 dolárov, v podobe príručného stolíka za 189 dolárov. Ak chcete, aby bola smart, pripočítať si k tomu môžete ešte prenosovú bránu u nás predávanú za 29,99 eur.

Zdroj | IKEA

Z pohľadu smart funkcií ponúka čistička vzduchu päť stupňov výkonu čistenia, ktoré je možné ovládať aj na diaľku cez aplikáciu IKEA Home. Čističku vzduchu je podobne ako smart osvetlenie TRÅDFRI možné programovať podľa vašich zvykov a potrieb. Ak sa ale nechce o nič starať, v automatickom režime si dokáže upravovať výkon čistenia na základe aktuálnej kvality ovzdušia.

Zdroj | IKEA

Po stránke čistenia vzduchu dokáže STARKVIND eliminovať 99,5 % častíc menších ako 2,5 mikrometra. Trojica filtrov si poradí s prachom, peľom, nepríjemnými zápachmi a škodlivými látkami vrátane formaldehydu.

Pozrite si

IKEA SYMFONISK Rám na obraz s Wi-Fi reproduktorom – prekvapenie roka!

Čistička vzduchu bude na vybraných trhoch dostupná od októbra, nateraz v bielej a čiernej verzii. O dostupnosti tejto novinky na slovenskom trhu zatiaľ nemáme bližšie informácie, na základe dostupnosti doterajších smart vychytávok IKEA však predpokladáme, že STARKVIND skôr či neskôr napokon uvidíme aj u nás.

Zdroj