Reklama

Hyundai ukázal autonómnu verziu modelu Hyundai IONIQ

Zdroj | Hyundai
Imrich Maťo
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Spoločnosť Hyundai Motor predstavila na výstave CES 2017 vyspelé technológie pre automatickú jazdu v meste s autonómnymi modelmi Hyundai IONIQ.

Zdroj | Hyundai

Hyundai využil jazdné demonštrácie a displeje virtuálnej reality na prezentáciu možností svojej najmodernejšej technológie pre automatizovanú jazdu. Dva automobily jazdili po testovacej trati na bulvároch v Las Vegas pri predvádzaní technológie v reálnom mestskom prostredí.

Pozrite si

Hyundai IONIQ – nová generácia hybridov

Návštevníci CES si mohli vyskúšať jazdu bez vodiča na simulátoroch virtuálnej reality v expozícii výrobcu.

https://www.youtube.com/watch?v=OK1Alrq9Oic

Radšej ako vyvíjať prototypy vozidiel sa Hyundai Motor aktuálne sústreďuje na vývoj technológií pre automatizovanú jazdu, ktoré sa dajú aplikovať v masovo vyrábaných automobiloch.

Pozrite si

Hyundai IONIQ – fanúšikovia hybridov a elektriny sa dočkali

Naše automatizované automobily budú onedlho k dispozícii a budú aj cenovo dostupné. Znamená to, že viac zákazníkov bude môcť využiť najnovšie výdobytky v oblasti bezpečnej mobility,“ vyjadril sa Euisun Chung, viceprezident Hyundai Motor Company.

Zdroj | Hyundai

Hyundai pre automatizovanú jazdu využíva technológiu LiDAR, ktorej senzory sú skryté za predným nárazníkom autonómneho modelu IONIQ, čo nenarúša úhľadný dizajn vozidla tak ako senzory namontované na streche.

Zdroj | Hyundai

Najnovšia technológia umožňuje automobilom bezpečne sa orientovať v zložitých situáciách v premávke ako je napríklad vysoká hustota chodcov, semafory, dopravné značky, práce na ceste, uzávierky ciest, spomaľovače, zvieratá, malé deti alebo križovatky bez dopravných značiek.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.