Reklama

Hyundai

Hyundai uzavrel strategické partnerstvo so spoločnosťou Toray Industries, lídrom v oblasti uhlíkových vlákien a kompozitných materiálov. Pokročilé materiály Toray, ktoré sú považované za svetového lídra v oblasti uhlíkových vlákien, sa používajú v mnohých odvetviach, ako je automobilový priemysel a letectvo, pre ich ľahké, pevné a tepelne odolné vlastnosti. Automobilka chce použiť ľahké a vysoko pevné materiály na zlepšenie výkonu batérie a motora elektromobilov. Spoločný výskum a vývoj zahŕňa časti z polyméru vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP).

Zobraziť celú správu
#Autá

3 najdrahšie vozidlá od Hyundai. Viete, ktoré sú to a aká je ich cena?

  • 5 min.
  • včera
#Autá

Obrovský Hyundai Santa Fe prekvapil cenou, začína na 44 900 €!

  • 6 min.
  • 13.4.2024

Hyundai a Kia predstavili nový elektrický robot DAL-e, ktorý dokáže uniesť náklad do 10 kg. VYužitie má byť najmä v kanceláriách, nákupných centrách, hoteloch, či letiskách. Prvá generácia bola na trh uvedená v decembri 2022 s cieľom zlepšiť hotelového doručovacieho robota od Kia Robotics. Nová verzia od Hyundai je navrhnutá na prepravu tovaru v stiesnených vnútorných priestoroch. Výrobca uvádza, že robot bol výrazne vylepšený pre rýchlejšie a jednoduchšie doručenie, pribudli napríklad nové senzory pri úprave ťažiska, aby sa zlepšila stabilita pohonu. Poháňanú ho štyri Plug and Drive moduly, môže dosiahnuť rýchlosť až 4,32 km/h, teda rýchlosť chôdze. Táto technológia, prvýkrát predstavená na CES2022, umožňuje voľný pohyb bez toho, aby dochádzalo k narážaniu do vecí, či nebodaj ľudí.

Zobraziť celú správu
#ŠPECIÁLNY PROJEKT

10 neprehliadnuteľných faktov o Hyundai KONA! Je naozaj pre každého?

  • 9 min.
  • 4.4.2024
#Autá

3 z najlacnejších aút s najväčším kufrom na trhu

  • 4 min.
  • 4.4.2024

Genesis ukázal na medzinárodnom autosalóne v New Yorku koncept veľkého luxusného elektromobilu Neolun Concept. Koncept je štvormiestny, s prednými sedadlami, ktoré sa dajú otáčať o 180° smerom dozadu. V kabíne nájdete fialovú kožu, indigom zafarbený kašmír a podlahu z tmavého dreva. Displeje pre konzumáciu zábavy sa pre zadných pasažierov sklopia zo strechy, interiér je ohrievaný sálavým teplom prostredníctvom „vyhrievacích fólií nanesených na palubnú dosku, obloženie dverí, podlahu, operadlá sedadiel a boky konzoly,“ uviedol výrobca. Produkčná verzia nebola oficiálne potvrdená, ale SangYup Lee, vedúci globálneho dizajnu pre Genesis povedal, že očakáva, že vlajkové SUV uvedú na trh skôr, alebo neskôr.

Zdroj | Genesis
Zobraziť celú správu
#Autá

3 najlacnejšie mestské SUV, ktoré toho veľa ponúknu

  • 4 min.
  • 29.3.2024

Hyundai predstavil modernizovanú verziu svojho najpredávanejšieho modelu na Slovensku, je Hyundai i30. Nová i30-tka získala viacero dizajnových vylepšení v exteriéri aj interiéri, pribudli nové bezpečnostné systémy, z ktorých mnohé sú štandardnou súčasťou základnej výbavy. Nový i30 bude zákazníkom naďalej ponúkať variabilitu v troch karosárskych vyhotoveniach (hatchback, kombi, fastback), k dispozícii bude aj športovo ladená výbava N Line a v ponuke pohonných jednotiek zostávajú obľúbený atmosférický štvorvalec 1.5 Dpi, turbom prepĺňaný 1.0 T-GDi a 1.5 T-GDi so 48 V mild-hybridnou technológiou.

Zdroj | Hyundai
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.