Reklama

Hyundai IONIQ - fanúšikovia hybridov a elektriny sa dočkali

Zdroj | Hyundai Motor
Michal Spiegel
Zdroj | Hyundai Motor
Zdroj | Hyundai Motor

Fanúšiovia automobilov Hyundai sa môžu tešiť na rozšírenie hybridných vozidiel o tri nové modely od tejto značky. Medzi novinky patrí IONIQ Hybrid, IONIQ Electric a IONIQ Plug-in.

https://www.youtube.com/watch?v=Q8_KxEF7DDU

O novej generácii hybridov od Hyundaiu IONIQ sme písali ešte v janúari tohto roku. Teraz sa však konečne dočkali aj Slováci, keďže Hyundai IONIQ, ktoré sú zamerané na alternatívne spôsoby pohonu prichádzajú aj k nám.

Za zmienku určite stojí, že IONIQ Plug-in prináša ako prvý automobil v histórii tri rozličné elektrifikované systémy pohonu.

Všetkých určite zaujíma cena, ktorá sa bude pohybovať od 22 990 euro za IONIQ Hybrid, alebo od 34 990 za IONIQ Electric.

Pozrite si

Hyundai IONIQ – nová generácia hybridov

Zdroj | Hyundai

Najočakávanejšia novinka IONIQ Plug-in sa na slovenskom trhu objaví až v roku 2017.

Automobily IONIQ budú vybavené vyhrievanými sedadlami, zadným parkovacím senzorom, automatickou klimatizáciou, ALU diskami kolies, aktívnym tempomatom a autonómnym núdzovým brzdením AEB.

Nechýba podpora pre technológie ako Apple Car Play, Android Auto a Tom Tom LIVE.

Ak chcete byť skutočným ekológom, určite vás poteší, že pri tvorbe interiéru boli použité ekologické a recyklovateľné materiály. Patria sem látky ako recyklovaný plast, drevené piliny, vulkanický kameň, či cukrová trstina.

Zdroj | Hyundai
Pozrite si

Ford Mondeo 2.0 Hybrid – hybridný pohon za rozumnú cenu

 

Zdroj | Hyundai

IONIQ Hybrid a Plug-in sú vybavené benzínovým motorom 1.6 GDI. Model Plug-in má navyše výkonnú lítiovo-iónovú polymérovú batériu s kapacitou 8,9 kWh.

Zdroj | Hyundai

 

Model IONIQ Electric je, ako názov napovedá, čisto elektrický automobil, ktorý disponuje akumulátorovou batériou s kapacitou 28 kWh s dojazdom cez 250 kilometrov.

Cenníky jednotlivých automobilov IONIQ si môžete podrobne pozrieť na oficiálnych stránkach Hyundai. Stačí si len vybrať, či vás zaujal model Hybrid, alebo model Electric. Model Plug-in ešte žiaľ cenník zverejnený nemá.

Zdroj | Hyundai
Pozrite si

VW e-Golf – „elektrina“ konečne v normálnom aute

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.