Reklama

Huawei Mate S - vynikajúci smartfón aj bez Force Touch

Marek Šimunek
89 %
Huawei P8 som v recenzii nazval najkrajším smartfónom výrobcu a novinka s názvom Mate S ukazuje, že čínsky výrobca stále kráča správnym smerom. V prípade testovaného kúsku síce chýbala vychytávka, ktorou Huawei predbehol Apple, ale aj napriek tomu to je viac ako vydarený smartfón.

Výhody

  • prémiový dizajn
  • AMOLED displej
  • snímač odtlačkov prstov

Nevýhody

  • vyššia cena
  • iba drobné zmeny v EMUI 3.1
  • nižšia kapacita batérie

Nový Mate S môžeme považovať za nástupcu minuloročného Mate 7, s ktorým zdieľa veľkú časť dizajnu. Ak sa však na novinku pozriete bližšie, zistíte, že to je v podstate úplne nový smartfón.

Čo však zaručene pri prvom kontakte s týmto smartfónom pocítite je luxus a prémiový vzhľad. Mate S je jednoducho nádherný smartfón, ktorý vás svojim spracovaním dostane. Či sa jedná o hliníkové telo, displej s jemne zahnutým okrajom, alebo detaily okolo fotoaparátu a snímača odtlačkov prstov, všetko pôsobí prémiovo.

Pozrite si

IFA 2015 | Huawei Mate S má displej s Force Touch!

Preč je nepraktický 6“ displej a Mate S sa môže pýšiť novým 5,5“ AMOLED displejom, ktorý je tým najlepším, aký som za posledné roky v smartfónoch tohto výrobcu videl. Vďaka menšiemu displeju a takmer žiadnym rámikom je možné Mate S ovládať aj pomocou jednej ruky.

 

Kým Mate 7 budil pozornosť 4 000 mAh batériou, Mate S si musí vystačiť s 2 700 mAh. Jeden deň skutočne aktívneho používania nie je našťastie pre novinku problémom. Navyše Mate S disponuje technológiou rýchleho nabíjania.

Huawei Mate S má aj snímač odtlačkov prstov, a to dokonca v novej verzii. Snímač je podstatne rýchlejší a prináša aj nové možnosti využitia. Viete pomocou neho veľmi rýchlo otvoriť lištu s oznámeniami, stíšiť budík, alebo vytvoriť selfie. Zaľúbite si aj jeho umiestnenie na zadnej strane, na tomto mieste máte totiž väčšinou ukazovák, takže odomknutie je skutočne jednoduché.

Osobne som ani na Huawei P8 nepoužíval gesto pre vytvorenie snímky obrazovky pomocou hánky prstu, ale ak by ste toto gesto plánovali používať, Mate S ponúkne nové možnosti aj tu. Snímky displeja môžete vytvárať v ľubovoľných tvaroch, takže si môžete napríklad z fotografie kvetín urobiť srdiečko.

Mate S patrí výkonovo k špičke. Osemjadrový procesor v kombinácii s 3 GB operačnej pamäte robia z neho skutočne svižný smartfón. Za všetko hovorí 49 650 bodov v teste AnTuTu. Poteší aj 32 GB integrovanej pamäte v základnej verzii, vrátane možnosti jej rozšírenia pomocou microSD karty. Aj napriek tomu, že Mate S prichádza s Androidom 5.1.1, grafická nadstavba EMUI sa oproti P8 nezmenila.

Pozrite si

IFA 2014 | PRVÉ DOJMY Huawei Ascend Mate7 – lepší vo všetkých smeroch

Fotoaparáty sa v Huawei lepšia od modelu k modelu. Už P8 disponovala veľmi dobrým snímačom, ktorý bol schopný aj v prípade slabších svetelných podmienok vytvoriť skutočne vydarené zábery. Rovnaký snímač nájdete aj v Mate S.

Okrem kreatívnych módov, ktoré priniesol Huawei P8, ponúka Mate S aj plne manuálny mód, ktorý dovolí nastaviť všetky parametre okrem clony (tá je pevná). Môžete tak vytvoriť vskutku zaujímavé fotografie. Ich kvalita patrí k tým lepším, ale Mate S by som neoznačil ako najlepší fotomobil súčasnosti. Občas sa stane, že automatické zaostrenie sa nevie rozhodnúť, kde presne zaostriť.

Huawei Mate S je vydareným nástupcom minuloročného modelu. Škoda len vyššej ceny a tiež technológie Force Touch, ktorú bude mať iba 128 GB model, aj to nevedno kedy. Kvalitne spracované telo s puncom prémiovosti, výkonný hardvér a drobné vylepšenia z neho robia veľmi dobrého kandidáta na smartfón, ktorý budete používať každý deň s radosťou.

Z tohto dôvodu sme smartfónu Huawei Mate S udelili vo vydaní TECHBOX 9-10/2015 ocenenie „TIP REDAKCIE.“

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.