Reklama

IFA 2015 | Huawei Mate S má displej s Force Touch!

Števo Porubský

Čínsky gigant Huawei si do Berlína na výstavu IFA 2015 priniesol aj phablet Mate S, ktorý ale nemá byť akýmsi nástupcom modelu Mate 7. Nový model je totiž menší. Naopak, výbavou je na tom oveľa lepšie. Zaujímavé je, že práve Huawei Mate S predbieha očakávaný Apple iPhone 6S s technológiou Force Touch, ktorá funguje podobne, ako v nových touchpadoch či smart hodinkách amerického výrobcu.

Pozrite si

Huawei Mate S – vynikajúci smartfón aj bez Force Touch

Huawei Mate S

Technológia Force Touch je spriahnutá s 5,5“ Full HD AMOLED displejom a len 128 GB verziou smartfónu. Nejde o žiadnu rezistívnu vrstvu, ako v telefónoch dávno minulých, no kapacitná dotyková plocha nad displejom vie aj tak rozpoznať silu tlaku prsta, resp. prstov.

Na čo všetko to bude dobré ukáže až čas a vývojári aplikácií, no je sa určite na čo tešiť. Jednou z možnosti použitie je napríklad zoomovanie, druhou dokonca malá prenosná váha! Okrem toho má Mate S aj funkciu Knucke Sense, vďaka ktorej stačí klepnúť hánkou na displej a napísať písmeno. Následne sa podľa pridelenej funkcie spustí konkrétna aplikácia.

Huawei Mate S

Novinke nechýba ani snímač odtlačku prsta pod objektívom na zadnej strane. Novinkou Fingerprint 2.0 je však 5 funkcií, ktoré vďaka snímaču môžete vykonávať. Fingerprint 2.0 disponuje o 100 % rýchlejšou rozpoznávacou rýchlosťou a „samoučiacimi“ funkciami. Môžete tak ovládať notifikačnú lištu, dvojitým kliknutím zmazať všetky neprečítané notifikácie, preťažením zobrazovať náhľady fotiek a prijímať hovory.

Huawei Mate S má mimochodom rozmery len149,8 x 75,3 x 7,2 mm. Hmotnosť novinky je 156 gramov, za čo môže aj kovové telo. Zaujímavosťou je špeciálny nano povlak, vďaka ktorému je smartfón odolný voči poliatiu. Ponárať ho ale do vody nemôžete.

„Pri návrhu Huawei Mate S bolo našim cieľom vyvinúť smartfón poskytujúci používateľom veľmi personalizovaný zážitok,“ uviedol Richard Yu, CEO Huawei Consumer BG.

Huawei Mate S

Vo vnútri novinky bije 8-jadrové srdce Kirin 935 (4x 2,2 GHz + 4x 1,5 GHz) s grafiou Mali-T628 MP4 a 3 GB pamäť RAM. Ide teda o rovnakú konfiguráciu, ako má sesterský model Honor 7. Vnútornú 64 GB pamäť bude možné rozšíriť MicroSDXC kartou. Nechýba tiež slot na 2 nano SIM karty.

Huawei Mate S

Poteší 13 Mpx fotoaparát s RGBW senzorom z modelu P8 s Ultra HD videom a dual-tone LED bleskom, 8 Mpx webkamera či plná dátová podpora vrátane LTE Cat6 (300/100 Mbit/s). Pomerne veľký smartfón ale nedostal do vienka veľkú batériu. Tá má kapacitu len 2 700 mAh, no aj tak sľubuje výdrž viac, ako jeden deň. Operačným systémom je klasicky Android, zatiaľ stále vo verzii 5.1 s nadstavbou Emotion UI.

Huawei Mate S

Novinka sa má na trhu objaviť v priebehu októbra v dvoch verziách – s a bez spomínaného Force Touch vo vybraných krajinách (pravdepodobne kvôli možným patentovým sporom s Apple). Cena 32 GB klasickej verzie, ktorá bude dostupná aj na našom trhu má byť 649 €, 64 GB verzia vás v zahraničí vyjde na 699 €. Ceny modelu s Force Touch displejom nie sú známe.

Huawei Mate S

Huawei Mate S

Huawei Mate S

Huawei Mate S

Huawei Mate S

Huawei Mate S

Huawei Mate S

Huawei Mate S

Huawei Mate S

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj: Huawei

Foto: Huawei, TECHBOX

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.