Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei boduje podareným smart náramkom. Elegantný dizajn a športové funkcie

Huawei boduje podareným smart náramkom. Elegantný dizajn a športové funkcie
Michal Sobek
Huawei boduje podareným smart náramkom. Elegantný dizajn a športové funkcie

Včerajšia prezentácia spoločnosti Huawei nepatrila len skladaciemu smartfónu Mate Xs 2 a smart hodinkách Watch GT 3 Pro. Spoločnosť príjemne prekvapila aj odhalením skvelo vybaveného smart náramku Huawei Watch Fit 2.

Pozrite si

Skladací Huawei Mate Xs 2. Má sa mať Samsung na pozore?

Ten od svojho predchodcu dospel vo všetkých aspektoch. Samotné rozmery sú 46 x 33,5 x 10,8 a hmotnosť by nemala presiahnuť 30 gramov. K dispozícii budú dve verzie, a to Classic a Elegant, obe vyrobené z hliníka a s certifikáciou 5 ATM. Spoznáte ich ľahko podľa použitého typu remienka. Na ovládanie v systéme HarmonyOS slúži jedno postranné tlačidlo.

Vpredu sa nachádza dotykový 1,74-palcový AMOLED displej s rozlíšením 336 x 480 pixelov. Má obdĺžnikový tvar, ktorý je lepší na čítanie dlhších textov správ. Potešia však úzke rámčeky, čím náramok pôsobí moderným a elegantným dojmom.

Vo výbave nájdete všetky možné snímače na meranie tepu, okysličenia krvi, stresu, spánku a na meranie športových aktivít poslúži aj GPS čip. Tých je dokopy až 97. Nežnejšie pohlavie môže využiť sledovanie menštruačného cyklu.

Mikrofón môžete využiť aj na dávanie príkazov vstavanému asistentovi Celia, ten však zvládne len jednoduché príkazy ako pripomenutie udalosti v kalendári.

Poteší prítomnosť NFC, ale predpokladáme, že na platby ho nevyužijete. Oveľa viac sa hodí vstavaný mikrofón a reproduktor, takže si s Huawei Watch Fit 2 zavoláte a na notifikácie odpoviete predpripravenou správou. K smartfónu sa pripája pomocou Bluetooth a vyžaduje sa Android minimálne vo verzii 6 alebo iOS 9.

Lákadlom by mohla byť sľubovaná 10-dňová výdrž na jedno nabitie. Nabíjanie potom prebieha pomocou magnetickej kolísky. Pri intenzívnom používaní sa výdrž skráti na zhruba 7 dní.

Pozrite si

TESTBOX podcast – Huawei Watch GT 3 Pro sú viac ako smarthodinky

Na trh príde aj s vyššou cenou ako v prípade prvej generácie. Verzia Classic sa bude predávať za 149 eur a drahší variant Elegant za 179 eur.

Zdroj