Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Skladací Huawei Mate Xs 2. Má sa mať Samsung na pozore?

Skladací Huawei Mate Xs 2. Má sa mať Samsung na pozore?
Zdroj | Huawei
Michal Sobek
Skladací Huawei Mate Xs 2. Má sa mať Samsung na pozore?
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Spoločnosť Huawei na dnešnom evente predstavila hneď niekoľko zaujímavých noviniek, pričom medzi to najatraktívnejšie rozhodne patrí ohybný smartfón Huawei Mate Xs 2. Má Samsung konečne konkurenta?

Pozrite si

TESTBOX podcast – Huawei Watch GT 3 Pro sú viac ako smarthodinky

Tento smartfón bol koncom minulého mesiaca predstavený v domovskej Číne a len málo z nás verilo, že by sme sa dočkali aj jeho globálnej verzie, čím nás Huawei skutočne prekvapil.

Ide trochu o iný typ skladacieho smartfónu ako poznáme od Samsungu. Huawei Mate Xs 2 obsahuje len jeden displej, ktorý sa zloží z vonkajšej strany. Spoločnosť zapracovala na samotnom pánte, čím nie sú v jeho strede viditeľné žiadne ohyby. Taktiež sa zmenšila hmotnosť na príjemných 255 gramov.

Pozrite si

Huawei Mate Xs má odolnejší displej, je rýchlejší a efektívnejší na prácu

Samotný panel má v rozloženom stave uhlopriečku 7,8-palca, je typu OLED so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou a rozlíšením 2 480 x 2 200 pixelov. Po jeho zatvorení dostanete priemerne veľký smartfón so 6,5-palcovým displejom. Selfie kamera s rozlíšením 10 Mpx má svoje miesto v pravom hornom priestrele.

Zdroj | Huawei

Ak by ste v jeho útrobách hľadali najnovší procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, tak by ste boli pravdepodobne sklamaný. Huawei má stále nejaké obmedzenia, čo sa týka obchodovania s americkými spoločnosťami, ktoré mu dovolili použitie staršieho Snapdragonu 888. Asi najväčším obmedzením je absencia podpory 5G, takže vystačiť si budete musieť iba so sieťami štvrtej generácie.

Na globálnom trhu bude dostupná iba jedna konfigurácia s 8 GB RAM a 512-gigabajtovým úložiskom. K dispozícii bude aj podpora pamäťových kariet Huawei Nano a samotné telo bude vyhotovené v troch farbách – čiernej, bielej a fialovej.

Zdroj | Huawei

V zadnom module sa ukrýva trojica fotoaparátov. Ten hlavný má 50 Mpx, nasleduje 13-megapixelový „širokáč“ a 8-megapixelový teleobjektív s trojnásobným priblížením. Video je možné nahrávať v maximálnej 4K kvalite pri 30 fps.

Operačný systém Android by ste tu už hľadali márne a spoločnosť Huawei sa drží svojho plánu s novým operačným systémom HarmonyOS vo verzii 2.0 s nadstavbou EMUI 12. Zabudnúť tak treba na Obchod Play aj klasické Google služby. Huawei to nahrádza vlastným obchodom s aplikáciami s názvom AppGallery.

Zdroj | Huawei

Huawei Mate Xs 2 tiež ponúka podporu pre stylus Huawei M-Pen 2s, ktorý prichádza s 4096-úrovňovým snímaním tlaku a jeho batéria s kapacitou 82 mAh ponúkne nepretržitú 10-hodiniovú prácu. Do tela smartfónu ho však neschováte. Celý systém udrží pri živote batéria s kapacitou 4 600 mAh. K tomu si ešte pripočítajte 66-wattové nabíjanie.

Cena tohto modelu je určená na 1 999 eur za konfiguráciu 8 + 512 GB. To je vskutku dosť peňazí, ak sa zamyslíme nad chýbajúcimi Službami Google a starším procesorom. Je ale dobré, že Samsung dostáva priamu konkurenciu.