Reklama

TESTBOX podcast – Huawei Watch GT 3 Pro sú viac ako smarthodinky

TECHBOX

Podcasty si podmanili aj Slovensko. Tento praktický formát vám aspoň na chvíľu dokáže odtrhnúť oči od displeja a nechá ich oddýchnuť bez toho, aby ste prišli o zaujímavé informácie, zároveň vám môže robiť spoločnosť počas relaxu, práce či šoférovania. Vypočujte si našu audio recenziu nových inteligentných hodiniek Huawei Watch GT 3 Pro.

TECHBOX.sk tento rok priniesol novú edíciu podcastov, ktorá rozšírila súčasné relácie TECHTALKS TECHBOX TÝŽDEŇ o akčný, časovo nenáročný TESTBOX podcast. Ako naznačuje názov, venuje sa krátkym recenziám a predstaveniam produktov, ktoré nám prešli rukami – nie je ich vôbec málo. My sme sa rozhodli opísať vám len tie najzaujímavejšie.

Najnovší diel TESTBOX-u sa venuje smarthodinkám Huawei Watch GT 3 Pro. Výrobca ich síce predstavil len pred niekoľkými minútami, my v redakcii sme ich však získali skôr a tak sme si ich mohli v kľude vyskúšať, pohrať sa s nimi a zistiť, čo vlastne ponúkajú na čoraz nasýtenejšom trhu s nositeľnými zariadeniami.

TECHBOX.sk dostal na testovanie mimoriadne elegantné biele Huawei Watch GT3 Pro 43 mm s nano-tech keramickým puzdrom i remienkom. Tušíte správne, ide o dámsky model, takže sme ich s dlhým nosom zverili do opatery Lissett.

Dizajn hodiniek je inšpirovaný Botticelliho dielom Zrodenie Venuše, podľa ktorého je navrhnutý rám so zlatým a strieborným vzorom mušlí a 24 vĺn, ktoré robia z dizajnu hodiniek nadčasový kúsok.

Huawei Watch GT 3 Pro majú viac senzorov ako colníci na našich východných hraniciach. Okrem všadeprítomných akcelerometrov a gyroskopov sa do nich zmestil geomagnetický kompas, optický senzor tepu, čidlo okolitého svetla, barometrický snímač tlaku, teplomer a senzor EKG.

Silnou stránkou hodiniek je podpora športov. Okrem golfu, ktorý na Slovensku zatiaľ nemá masové využitie, stojí za zmienku najmä Bežecký tréner s podporou umelej inteligencie, ktorý dokáže na základe predchádzajúcich tréningových údajov riadiť intenzitu tréningu a dopriať vášmu telu aj dostatok času na regeneráciu.

K dispozícii je, samozrejme, neskutočné množstvo dát na profesionálnej úrovni, vrátane času, spálených kalórií, tempe, niekoľkým zónam srdcovému tepu, aeróbnom i anareóbnom tréningovom efekte, či maximálnom príjme kyslíka.

Index bežeckých schopností, stav tréningu, výkonnosť tréningu, tréningová záťaž, smart bežecké plány, postupné zlepšovanie schopností, individuálne tréningové plány, školenia – to všetko sú silné veci, ktoré veľmi dobre využijú bežci na akejkoľvek úrovni a za toto si zaslúži Huawei veľkú pochvalu.

Celkovo podporujú Watch GT 3 Pro viac ako 100 športových režimov, kde nájdete aj profesionálne režimy. Okrem behu je to cyklistika, plávanie, triatlon a horská túra.

Hodinky majú zabudovaný reproduktor, takže okrem hlasového asistenta a podpore pri trénovaní ich budete môcť využiť na telefonovanie. Ak máte nasadené Bluetooth slúchadlá, pri prijatí hovoru si môžete vybrať, či chcete prijať hovor do hodiniek, alebo slúchadiel.

Chýbal nám ukazovateľ hodnoty VO2 Max. Kto sleduje svoje zdravie a kondičku, je to veľmi dobrý ukazovateľ aeróbnej vytrvalosti – maximálne využitie kyslíku. Napriek množstvu snímačov a ukazovateľov nám hodinky tento údaj neposkytli.

Čo môže používateľa mrzieť je v prípade 43 mm modelu len 4 GB interná pamäť, pretože väčší model disponuje až 32 GB. Využitie však nájde viac-menej len na offline prehrávanie hudby, takže ak neplánujete svoje hodinky využívať na časté počúvanie „empétrojek“, nemali by ste byť obmedzení. Zamrzí tiež absencia podpory bezkontaktných platieb, ak máte iPhone.

Za akú cenu si kúpite nové Huawei Watch GT 3 Pro? Nami testovaný 43 mm model s keramickým puzdrom i remienkom vás vyjde na 559 eur, čo je najviac zo všetkých verzií. Ak sa uskromníte s keramickým puzdrom a bielym koženým remienkom, môžu byť hodinky vaše za 439 eur. 46 mm verzia stojí 379 eur (titanové puzdro, elastický/kožený remienok), alebo 479 eur (titanové puzdro i remienok).

Predaj štartuje od dnešného dňa, ak si hodinky objednáte do 19. júna, získate v prípade 43 mm modelu slúchadlá Huawei Freebuds Lipstick. Bonus v 46 mm verzii predstavuje Huawei Watch GT 2 46 mm.

Veríme, že vás nová relácia osloví a prinesie vám veľa zábavy. Počúvajte TESTBOX podcast cez Apple, Google, Spotify, Breaker, Pocket Casts, RadioPublic, Overcast Anchor.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.