Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei Band 6: Fitness náramok, alebo smarthodinky?

Huawei Band 6: Fitness náramok, alebo smarthodinky?
Zdroj | Huawei
Richard Pliešovský
Huawei Band 6: Fitness náramok, alebo smarthodinky?
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Huawei oficiálne predstavil novú generáciu fitness náramku. Z modelu Huawei Band 4 prešiel zrazu na poradové číslo 6 a my môžeme len špekulovať, či je to len náhoda, alebo reakcia na konkurenčný Xiaomi Mi Band 6.

Novinka má 1,47-palcový AMOLED displej s rozlíšením 194 x 368 pixlov, čo je naozaj veľká zmena oproti 0,96-palcovému LCD Huawei Band 4. Huawei ponúka množstvo ciferníkov, ktoré získate cez aplikáciu Watch Face Store. Nový dizajn prináša veľmi tenké rámčeky a pomer obrazovky k telu 64 %. Na rozdiel od Xiaomi, Huawei je stále verný klasickému obdĺžnikovému tvaru, namiesto tvaru pilulky.

Zdroj | Huawei

Huawei Band 6 podporuje 96 športových režimov. Z ďalších doplnkových funkcií nechýbajú notifikácie na hovor a správu z pripojeného telefónu, ale i diaľková spúšť fotoaparátu a ovládacie prvky prehrávania hudby. Dámy tu nájdu menštruačný kalendár.

Zdroj | Huawei

Fitness náramok dokáže monitorovať hladinu kyslíka v krvi (SpO2), čo je pre túto sériu novinka. Nechýba sledovanie srdcového rytmu TruSeen 4.0, sledovanie spánku TruSleep 2.0 a sledovanie tlaku TruRelax 2.0, monitoring zdravia srdca a sledovanie rizík spánkového apnoe.

Zdroj | Huawei

Spárujete ho s Androidom od 6.0 alebo iOS od 9.0 cez Bluetooth 5.0 BLE. Zariadenie vydrží na jedno nabitie dva týždne, resp. 10 dní v prípade aktívneho používania. Nabíja sa magnetickou rýchlonabíjačkou, za 5 minút dodá energiu na 2 dni prevádzky.

Zdroj | Huawei

Huawei Band 6 má 43 x 25,4 x 10,99 mm, hmotnosť 18 gramov (bez remienka) a odolnosť proti vode do 50 metrov (5ATM).

Zdroj | Huawei

Novinka je k dispozícii v štyroch farbách (Amber Sunrise, Forest Green a Graphite Black), na webstránke Huawei Malaysia sa dá kúpiť za 53 dolárov. Dostupnosť a ceny na našom trhu spresnené neboli.

Po fitness náramku Xiaomi Mi Band 6 tu máme Huawei Band 6 a Honor Band 6. Tak ako majú podobné názvy, ponúkajú aj podobné funkcie a cenu. Bude zaujímavé sledovať, ktorý z týchto modelov sa najlepšie uchytí na trhu.

Zdroj