Reklama

HP Spectre 13 - najtenší notebook na svete s hrúbkou len 10,4 mm

Zdroj | HP
Števo Porubský
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Americký výrobca HP akoby vstával z mŕtvych. Už nejaký ten rok predstavuje notebooky, ktoré opäť ukazujú, že gigant má na to konkurovať ázijským výrobcom, ba dokonca aj tomu domácemu, spoločnosti Apple. Najnovší prírastok, HP Spectre 13 to dokazuje na plnej čiare.

Pozrite si

HP Spectre 13 – okúzľujúca kombinácia dizajnu a výkonu

Zdroj | HP

HP Spectre a nové portfólio prémiových produktov boli predstavené ako výsledok spolupráce HP s renomovanými svetovými dizajnérmi Tordom Boontjom a Jess Hannahovou.

HP Spectre je najtenší notebook na svete a na rozdiel od väčšiny ostatných ultratenkých počítačov na trhu nerobí kompromisy pri výkone ani pri funkčnosti,

hovorí Erika Lindauerová, riaditeľka spoločnosti HP Inc. pre Česko a Slovensko.

 

Zdroj | HP

Najtenší na svete

Spodná časť notebooku z karbónových vlákien vytvára tenký profil, ktorý je zároveň odolný aj ľahký, pričom udržuje hmotnosť celého zariadenia na hodnote 1,11 kg. Lahôdkou je aj piestový kĺb, ktorý má evokovať dizajn bez kĺbu. Okrem iného je na veku použité nové logo HP či sklenený touchpad.

Zdroj | HP

Hrúbka novinky je pritom len 10,4 mm, čím sa stáva najtenším notebookom na svete. Spomínate si na časy, kedy sme sa tešili z mobilných telefónov, ktoré mali takú hrúbku? Mimochodom, dokonca aj Apple MacBook s 12″ displejom má hrúbku „až“ 13,1 mm.

https://www.youtube.com/watch?v=tXV7k7Bt9ow

Zaujímavosti sa diali aj vo vnútri. Hybridná batéria rozdelená na dve tenšie časti prináša vraj rovnaký príkon vo wattoch, ako jediná batéria s výdržou až 9 a pol hodiny.

Pozrite si

Apple má najmenší, najľahší a najpokrokovejší MacBook!

Displej s uhlopriečkou 13,3″ má Full HD rozlíšenie, je typu IPS a je ukrytý pod ochranným sklom Gorilla Glass 4. Ako jeden z mála ale neponúka dotykovú plochu. HP sa totiž snažilo ušetriť každú desatinu milimetra, hoci Spectre 13 pracuje na OS Windows 10.

Zdroj | HP

V prípade extrémne tenkého notebooku by sa človek mohol báť o výkon, no v prípade HP Spectre 13 nemusí. Vo vnútri sú osadené procesory Intel Core i5 a i7 6. generácie Skylake, 8 GB pamäť RAM a až do 512 GB PCIe SSD! Procesor i celé vnútro je pritom chladené pomocou hyperbarického chladiaceho systému s dvojicou ventilátorov priamo od Intelu.

Zdroj | HP

O zvuk sa starajú stereo reproduktory od Bang & Olufsen s technológiou HP Audio Boost. Majiteľov potešia aj až tri USB-C porty, ktoré podporujú aj Thunderbolt od Apple. Jeden pritom slúži aj na nabíjanie. Všetky sú pritom v zadnej časti, čím nekazia takmer dokonalé telo po stranách.

Zdroj | HP

Notebook HP Spectre 13 bude dostupný na Slovensku v júni za cenu začínajúcu na 1 399 €, čo je vcelku prekvapenie, keďže v USA sa bude predávať od 1 170 USD.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.