Reklama

Honor MagicBook Pro s 16,1“ FullView displejom poháňa najnovší AMD Ryzen 5

Stanislav Vinc

Honor predstavil na výstave IFA 2020 v Berlíne okrem dvoch nových modelov inteligentných hodiniek aj svoju novú vlajkovú loď medzi notebookmi. Honor MagicBook Pro je stavaný pre kreatívcov a náročných používateľov.


Honor je síce primárne známy svojimi smartfónmi a nositeľnou elektronikou, no cudzie mu nie sú ani počítače. Napokon, v redakcii sme už v minulosti mali tú česť s modelom MagicBook 14, ktorý si odniesol z našej recenzie výborné hodnotenie . Nový Honor MagicBook Pro však posúva latku ešte ďalej.

Aj napriek prieťahom spoločnosti Huawei so Spojenými štátmi a problémami s prístupom k americkému softvéru beží najnovší Honor MagicBook Pro na operačnom systéme Windows 10. Ten sa bude môcť oprieť o šesťjadrový procesor AMD Ryzen 5 4600H s integrovanou grafikou Radeon.

V systéme procesoru sekunduje 16 GB DDR4 dvoj-kanálovej pamäte RAM, zatiaľ čo na aplikácie a médiá poskytne notebook interné PCIe NVMe SSD úložisko s kapacitou 512 GB. Minimálne po stránke papierových špecifikácií to zatiaľ vyzerá na pomerne výkonný a naozaj rýchly Ultrabook.

 

Honor do rozmerov 369 x 234 x 16,9 milimetra umiestnil 16,1“ FullView displej so 100 % pokrytím farebného gamutu sRGB. Ocenia to najmä kreatívci pracujúci s fotografiami, videom a grafikou, no určite aj náročnejší používatelia hľadajúci kvalitný displej na sledovanie filmov, seriálov či iba prehliadanie internetu. Webkamera so slabým rozlíšením 1 Mpx sa po vzore ostatných notebookov Huawei/Honor dostala do výsuvnej klávesy.

Batéria ponúka kapacitu 56 Wh, pri ktorej by mal notebook vydržať na jedno nabitie prehrávať Full HD video zhruba 11 hodín. Vďaka podpore rýchleho nabíjania sa dokáže batéria dostať v priebehu pol hodiny až na 50 %.

Pozrite si

Huawei MateBook X Pro prichádza na Slovensko spolu s dostupnejšími modelmi

Honor MagicBook Pro prichádza do predaja s fixnou vyššie spomínanou výbavou už dnes na nemecký a francúzsky trh s cenou 899,90 €. Predaj na našom trhu zatiaľ nebol potvrdený.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.