Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Honor Watch GS Pro sľubujú 25-dňovú výdrž, Watch ES lákajú na štýl a šport

Honor Watch GS Pro sľubujú 25-dňovú výdrž, Watch ES lákajú na štýl a šport
Stanislav Vinc
Honor Watch GS Pro sľubujú 25-dňovú výdrž, Watch ES lákajú na štýl a šport

Honor predstavil na výstave IFA 2020 v Berlíne dvojicu nových hodiniek, ktoré sa od seba líšia dizajnom aj zameraním. Honor Watch GS Pro sa sústredia najmä na výdrž a odolnosť, Honor Watch ES zaujmú začiatočníkov v zdravom životnom štýle i milovníkov netradičných módnych doplnkov.


Každé inteligentné hodinky sú odolné voči vode a prachu aspoň do tej miery, aby odolali dažďu a krátkodobému ponoreniu. Hodinky Honor Watch GS Pro však berú pojem „odolnosť“ v oblasti inteligentných hodiniek na celkom novú úroveň. Spĺňajú totiž 14 testov vojenskej certifikácie MIL-STD-810G.

Hodinky sú tak pripravené nielen na vodu a prach, ale napríklad aj na pády, otrasy, prudké mrazy i horúčavy. Túto odolnosť kombinujú po softvérovej stránke s viac ako stovkou režimov cvičení vrátane horolezectva. Všetky údaje zobrazujú na 1,39“ okrúhlej AMOLED obrazovke.

Turistov zas zaujmú funkciou spätnej trasy, kedy počas sledovania polohy dokážu po trase nechávať virtuálne „omrvinky“, po ktorých sa môžete vrátiť späť na začiatok trasy. S výdržou by nemali mať problém ani pri celodennej turistike. Pri bežnom používaní (bez GPS) totiž vydržia na jedno nabitie až 25 dní.

Nové hodinky Honor Watch GS Pro budú v predaji od 7. septembra vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku a Taliansku za 249,90 €. Predaj na našom trhu zatiaľ nebol potvrdený.

Cenovo dostupnejšie budú nové hodinky Honor Watch ES, ktoré však majú s vyššie spomínaným modelom spoločného snáď iba výrobcu. Kruhový displej vymieňajú za 1,64“ hranatý displej s podporou always-on režimu, kvôli ktorému vydržia na jedno nabitie „iba“ 10 dní.

Zdroj | Honor

Desaťdňová výdrž batérie je však v porovnaní s konkurenciou viac než nadštandardná a o to prekvapivejšia ak vezmeme do úvahy, že hodinky majú hrúbku iba 10,7 milimetrov a vážia iba 21 gramov. Rovnakom pritom ponúkajú 24-hodinové meranie tepu, hladiny kyslíka v krvi, stresu a spánku.

Zdroj | Honor

V hodinkách je po softvérovej stránke zabudovaných 95 režimov cvičení a 44 tréningových programov, ktoré majú poslúžiť tým, ktorí sa chcú naučiť správne hýbať aj bez návštevy fitness centra. Hodinky okrem toho dokážu automaticky rozpoznať chôdzu, beh, veslovanie a tréning na eliptickom trenažéri.

Honor Watch ES budú v predaji okrem vyššie spomínaných krajín aj v Španielsku a to za cenu 99,90 €. Ani v tomto prípade zatiaľ nemáme potvrdené, že nové hodinky budú dostupné aj na Slovensku.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.