Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Honda e bude oficiálne predstavená vo Frankfurte, už sa dá sa predobjednať

Honda e bude oficiálne predstavená vo Frankfurte, už sa dá sa predobjednať
Zdroj | Honda
Juraj Recký
Honda e bude oficiálne predstavená vo Frankfurte, už sa dá sa predobjednať
Zdroj | Honda
Zdroj | Honda

Mestský elektromobil Honda e spĺňa všetky podmienky druhého auta do rodiny a vyzerá nádherne.

Automobilka Honda v marci na ženevskom autosalóne predstavila mestský elektromobil Honde e Protoype, ktorý sme vám v článku Honda e Prototype – dočkali sme sa, elektrická retro lahôdka je tu! podrobne predstavili.

Zdroj | Honda

Vrámci zaujímavých informácií zo ženevského autosalónu sme tiež informovali, že automobilka má ambíciu do roku 2025 na európskom trhu predávať výhradne elektromobily. Honda chce v Európe od roku 2025 predávať iba elektromobily je článok, v ktorom sme sa vyhláseniu venovali.

Pozrite si

Honda e Prototype – dočkali sme sa, elektrická retro lahôdka je tu!

V júni sme sa k Honda e, v názve už bez Prototype, vrátili s článkom, kde sme sme poukázali na to, že príjemne pôsobiaci elektromobil bude mať miesto spätných zrkadiel kamery. Článok Aj Honda e bude mať kamery namiesto späťákov vám prezradí všetky potrebné detaily.

Aktuálne Honda potvrdila, že Honda e je hotová, pripravená na komerčný predaj a teší sa na svoju premiéru na Frankfurtskom autosalóne. Automobilka zverejnila prvé fotografie Honda e vo finálnom sériovom spracované. Samozrejme, nechybá finálna špecifikácia.

Pozrite si

Aj Honda e bude mať kamery namiesto späťákov

Záujemcovia o mestský elektromobil budú mať na výber z dvoch výkonov. A to 100 kW, teda 136 koní alebo 113 KW, teda 154 koní. V oboch prípadoch bude krútiaci moment 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh má byť najkompaktnejšou vo svojej triede a na jedno nabitie zvládne do 220 kilometrov, samozrejme podľa štýlu jazdy a okolností. Čo rozhodne poteší je rýchlosť nabíjania. Do 80% batériu nakŕmite za približne 30 minút.

Náhon je na zadnú nápravu, čo bude mať vplyv na okamžité reakcie pri zrýchlení a vyvolá pocit športovej jazdy. Na 100 km/h sa s Honda e dostanete za 8 sekúnd.

Zdroj | Honda

Služby a aplikácie prístupne v elektromobile bude možné ovládať hlasom vďaka Honda Personal Assistant. Ide o umelú inteligenciu, ktorá sa dokáže učiť, a je v podstate totožná s asistentmi, ktorých poznáme zo smartfónov alebo inteligentných domácností. Aktivuje sa heslom „OK Honda“. Medzi ďalšie špeciálne funkcie patrí regulácia nabíjania akumulátora a monitorovanie dojazdu. Vyhľadávať nabíjacie stanice, či zadávať cieľ do navigácie bude možné už zo smartfónu.

Zdroj | Honda

Zaujímavo znie tiež digitálny kľúč, ktorý je známy z najvyšších tried prémiových automobilov. Honda e budete môcť zamykať a odomykať pomocou aplikácie v mobile.

Z exteriérového dizajnu rozhodne treba pripomenúť kamery miesto spätných zrkadiel a upriamiť pozornosť na vysúvacie kľučky. V interiéri upúta päť displejov. Najväčšie LCD dotykové obrazovky majú zhodne po 12,3-palca.

Zákazníci vo Veľkej Británii, Nemecku, Francúzsku a Nórsku si Honda e môžu rezervovať prostredníctvom prednostnej online objednávky. V iných krajinách európskeho trhu svoj záujem môžu zaregistrovať na vnútroštátnych webových stránkach spoločnosti Honda.