Aj Honda e bude mať kamery namiesto späťákov

ZDROJ | Honda

Trendom budúcich automobilov bude bezpochyby nahradenie klasických spätných zrkadiel kamerovým systémom. Stále budú po stranách nejaké výčnelky, ale podstatne menšie, vďaka čomu sa zníži aj odpor vzduchu a zníži spotreba. Síce zanedbateľne, ale ako placebo efekt to môže byť fajn.

Pozrite siHonda e Prototype – dočkali sme sa, elektrická retro lahôdka je tu!

Medzi ďalšie automobilky, ktoré upustia od späťákov po stranách vozidla bude aj Honda, a to konkrétne v elektrickom modeli e. V štýlovom mestskom autíčku s dizajnom takmer hračkárskeho auta sa teda udomácňujú kamery namiesto zrkadiel. Od konceptu teda Honda e nebude mať ďaleko.

ZDROJ | Honda

Obraz z kamier sa bude neustále premietať na 6″ displejoch po stranách palubovky. Okrem nich bude ale pred vodičom ďalšia trojica displejov. Celkovo ich v interiéri bude až 5. Úroveň osvetlenia interiérových displejov sa automaticky nastavuje podľa prevládajúcich svetelných podmienok. 

ZDROJ | Honda

Honda tvrdí, že výsledkom využitia kamier je zlepšený výhľad. Navyše majú kamery znižovať aj aerodynamický odpor približne o 90% v porovnaní s konvenčnými bočnými zrkadlami na dverách. 

Ďalšie výhody sa objavia pri zaradení spiatočky, kedy sa na obrazovkách bočného zobrazenia okrem zlepšeného uhla záberu a rozšíreného výhľadu objavia aj vodiace čiary. 

ZDROJ | Honda

Pre upresnenie. Kamery budú v Honda e nie za príplatok, ale ako štandardná základná výbava. Honda e tak bude prvým kompaktom na svete, ktorý bude mať kamery po stranách.

Pozrite siHonda chce v Európe od roku 2025 predávať iba elektromobily

ZDROJ | Honda

ZdrojHonda

Komentáre k článku