Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Honda chce v Európe od roku 2025 predávať iba elektromobily

Honda chce v Európe od roku 2025 predávať iba elektromobily
Zdroj | Honda
Stanislav Vinc
Honda chce v Európe od roku 2025 predávať iba elektromobily
Zdroj | Honda
Zdroj | Honda

Elektromobily už nie sú iba okrajová oblasť automobiliek, práve naopak. Honda chce do roku 2025 predávať na európskom trhu už iba elektrické modely, akým je aj nová Honda E Prototype.

Nie je to tak dávno, čo automobilky vo svojom produktovom portfóliu ponúkali maximálne jeden elektromobil, ktorý mal smiešny dojazd a dizajnom akoby sa skôr snažil záujemcov od elektromobilov odlákať. Dnes je už situácia úplne iná a v priebehu najbližších rokov sa zrejme úplne obráti v prospech elektromobilov.

Zdroj | Honda

Honda na ženevskom autosalóne oznámila, že do roku 2025 by mal tvoriť 100 % predajov na európskom trhu práve predaj plne elektrických modelov. Pôvodne pritom automobilka predpokladala, že tohto roku budú elektromobily tvoriť iba dve tretiny predajov v Európe.

Pozrite si

ŠKODA Vision iV – elektromobil z budúcnosti od bratov Čechov

Hmatateľným dôkazom tejto ambície je nový Honda e Prototype, ktorý bol po prvý krát verejne predstavený práve v Ženeve. Má ísť o ideálne vozidlo do mesta, takže veľkou prekážkou nebude ani podpriemerný dojazd na úrovni 200 kilometrov. Pre druhé auto do rodiny je takýto dojazd viac než postačujúci.

Zdroj | Honda

Okrem batérie s možnosťou rýchleho nabíjania, ktoré ju nabije na 80 % už za 30 minút, stoja za pozornosť napríklad aj automaticky miznúce kľučky vo dverách, alebo chýbajúce spätné zrkadlá nahradené kamerami. Hondu e Prototype sme si už kompletne predstavili v samostatnom článku.

Zdroj