Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hodinky od Fitbitu začínajú zaznamenávať aj chrápanie

Hodinky od Fitbitu začínajú zaznamenávať aj chrápanie
Michal Sobek
Hodinky od Fitbitu začínajú zaznamenávať aj chrápanie

Spoločnosť Fitbit, ktorá sa zaoberá aj výrobou smart náramkov a hodiniek, prináša novú funkciu. Po novom budú vedieť smart hodinky zaznamenať aj vaše chrápanie počas noci.

Pozrite si

Vyberie si naozaj každý z nových Fitbit Sense, Versa 3 a Inspire 2?

Detekcia chrápania

Spoločnosť Fitbit už od januára tohto roka patrí oficiálne pod Google. Teraz pre dva modely smart hodiniek prináša aj detekciu chrápania. Niečo podobné už predstavil aj Samsung pri jeho nových hodinkách série Galaxy Watch4. Tam ste ale potrebovali mať pri posteli mobil, ktorý tieto zvuky zaznamenával.

Pozrite si

Ako si ma získali Samsung Galaxy Watch4 Classic

Funkcia sa nazýva Snore & Noise Detect. Dostupná je pre modely Fitbit Versa 3 a Fitbit Sense. Hodinky pomocou mikrofónu zaznamenávajú zvuky typické pre chrápanie. Nie je teda k tomu potrebný smartfón.

Nebude to ale zadarmo

Na to, aby ste túto funkciu mohli využiť budete potrebovať predplatné Fitbit Premium, ktoré stojí mesačne 10 dolárov alebo 80 dolárov ročne.

Hodinky vás taktiež upozornia na to, že pre využívanie tejto funkcie musí byť batéria nabitá aspoň na 40 %. Údaje sa budú ukladať do zariadenia. Tie ale môžete kedykoľvek vymazať. Uvidíme, nakoľko bude funkcia Snore & Noise Detect presná a užitočná.

Predpokladáme, že funkcia detekcie chrápania sa bude postupne dostávať do čoraz väčšieho počtu smart hodiniek. To zatiaľ dáva výhodu používateľom smart hodiniek od Fitbitu. Zdá sa, že tu máme nový trend.

Pozrite si

Fitbit Sense – vytrvalý luxusný sprievodca zdravím a životom

Zdroj