Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Výskumníci zo spoločnosti ESET odhalili ďalšiu škodlivú Android aplikáciu s názvom iRecorder – Screen Recorder. Používatelia si ju mohli legitímne stiahnuť v obchode Google Play od septembra 2021, pričom vtedy neobsahovala žiaden škodlivý softvér. Ten tam bol pravdepodobne pridaný v auguste 2022. Aplikácia bola dokopy nainštalovaná na viac ako 50 000 zariadení.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu
#Bezpečnosť na internete

ESET odhalil ďalšiu hrozbu, obľúbená aplikácia schováva špionážny softvér!

  • 3 min.
  • 25.5.2023

ESET vydal správu APT Activity Report, ktorá sumarizuje aktivity vybraných skupín zameraných na pokročilé pretrvávajúce hrozby (APT). Ide o prípady pozorované, skúmané a analyzované výskumníkmi ESET-u od októbra 2022 do konca marca 2023. Experti okrem iného zistili, že skupiny Ke3chang a Mustang Panda, ktoré sú napojené na Čínu, sa v sledovanom období zamerali na európske organizácie. Severokórejská skupina Lazarus zase zaútočila na zamestnancov dodávateľa obranných zariadení v Poľsku. A APT skupiny napojené na Rusko boli aktívne najmä na Ukrajine a v krajinách Európskej únie.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu
#Veda

Pripravte sa na máj 2024, na Slovensko ESET prinesie svetový festival STARMUS

  • 6 min.
  • 14.5.2023

ESET bol menovaný za „popredného hráča“ v hodnotení zameranom na ochranu pred pokročilými pretrvávajúcimi hrozbami Radicati Advanced Persistent Threat (APT) Protection – Market Quadrant 2023. Označenie „popredný hráč“ v správe Radicati znamená, že ESET patrí medzi aktuálnych lídrov na trhu vďaka šírke aj hĺbke funkcionalít svojich produktov, ale aj strategickej vízii do budúcnosti. Medzi hlavné prednosti ESET-u, ktoré vyzdvihla správa Radicati, patria schopnosti jednotnej platformy na správu bezpečnosti ESET PROTECT. Silnou stránkou je tiež široká jazyková podpora naprieč širokým spektrom zákazníkov, ako i jednoduchosť nasadenia a používania ESET riešení.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

ESET a Intel spustili ochranu koncových zariadení firiem pred ransomvérom posilnenú o detekciu na úrovni procesora. Spojením pokročilého viacvrstvového bezpečnostného softvéru s platformou Intel vPro 9. generácie v rámci nových procesorov Intel Core 13. generácie, prináša ESET a Intel účinné riešenie pre malé a stredné firmy ako aj korporácie v boji proti ransomvéru. Unikátne viacvrstvové hardvérovo-softvérové riešenie tak prináša vysokoúčinné zabezpečenie firmám všetkých veľkostí, ktoré používajú platformou Intel – vrátane Intel vPro Enterprise a Intel vPro Essentials.

Zdroj | LET:D/Unsplash
Zobraziť celú správu

ESET a Intel spustili ochranu koncových zariadení firiem pred ransomvérom posilnenú o detekciu na úrovni procesora. Spojením pokročilého viacvrstvového bezpečnostného softvéru s platformou Intel vPro 9. generácie v rámci nových procesorov Intel Core 13. generácie, prináša ESET a Intel účinné riešenie pre malé a stredné firmy ako aj korporácie v boji proti ransomvéru. Unikátne viacvrstvové hardvérovo-softvérové riešenie tak prináša vysokoúčinné zabezpečenie firmám všetkých veľkostí, ktoré používajú platformou Intel – vrátane Intel vPro Enterprise a Intel vPro Essentials.

Zdroj | Marissa Grootes/Unsplash
Zobraziť celú správu

ESET a Intel spustili ochranu koncových zariadení firiem pred ransomvérom posilnenú o detekciu na úrovni procesora. Táto integrácia predstavuje unikátne viacvrstvové hardvérovo-softvérové riešenie prinášajúce vysokoúčinné zabezpečenie firmám všetkých veľkostí, ktoré používajú bezpečnostný softvér ESET pre koncové zariadenia na počítačoch s platformou Intel.

Zobraziť celú správu

Cena ESET Science Award, ktoré prezentuje výnimočné vedecké osobnosti, spustila nominácie do svojho 5. ročníka. Ide o ocenenie výnimočných vedeckých osobností, cieľom je prezentovať verejnosti úspešné vedecké osobnosti, ktoré pôsobia na Slovensku a posúvajú kvalitu vedy smerom k najinovatívnejším krajinám sveta. Aj tento rok bude medzinárodnej komisii predsedať laureát Nobelovej ceny. Nominácie naocenenie sú otvorené do 10. mája 2023.

Zobraziť celú správu