Reklama

Hľadáme NAY TECHBOX TV roka 2023. Hlasujte a vyhrajte!

TECHBOX

Vybrali ste už tých najlepších z najlepších? Hlasovať tento rok môžete už v 13. ročníku unikátnej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka.

V ankete spoločne s vami hľadáme tie najlepšie produkty, služby operátorov či bankové aplikácie. Odovzdaním vašich hlasov sa navyše zapojíte do žrebovania o hodnotné ceny!

Celkovo môžete v ankete odovzdať až 8 hlasov v 8 kategóriách, konkrétne FOTOAPARÁT, TV, SLÚCHADLÁ, SMARTFÓN, BANKOVÁ APLIKÁCIA, OPERÁTOR, SMART HOME a INOVÁCIA. Aby sa vám hlasovalo jednoduchšie. Postupne vám predstavíme nominácie jednotlivých kategórií, dnes to bude kategória NAY TECHBOX TV.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aby boli výsledky presvedčivé, samozrejme môžete hlasovať len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte. Pokojne vyberte len najlepší televízor alebo operátora. Je len na vás, prečo dáte hlas svojmu favoritovi, zaujať vás môže parametrami, inováciami, cenou, kvalitou spracovania či osobnými skúsenosťami. Stačí kliknúť na NAYTECHBOXroka.sk a hlasovať.

Vašim hlasovaním nám opäť pomôžete nájsť najlepších z najlepších. A my vás za to odmeníme. Až pre deviatich z vás máme pripravené nádherné hodnotné ceny. Tie do ankety venovali naši partneri a radi vám ich odovzdáme už počas januára 2024, kedy vyhlásime aj výsledky ankety NAY TECHBOX roka 2023. Určite sledujte stránku ankety aj náš portál TECHBOX.sk, už 24. 1. 2023 sa totiž dozviete, či ste vyhrali.

Vyhrať môžete najnovšiu generáciu špičkových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 9 GPS 45 mm od Tatra banky, taktiež sa môžete tešiť z praktického inteligentného pomocníka pre vašu domácnosť Xiaomi Smart Teplovzdušnej fritézy Pro 4L od Xiaomi. Jasať môžete aj z robotického vysávača s mopom iRobot Roomba Combo j5 od Certus Mercatus s.r.o., výhradného distribútora a dovozcu značky iRobot v SR.

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2023 môžete vyhrať aj mimoriadne kvalitnú ochranu vašich zariadení, a to 3x ESET Home Security Premium na 1 rok, od úspešnej slovenskej spoločnosti ESET. Veľmi atraktívnou cenou v ankete je aj modrý štýlový smartfón Apple iPhone 14 128GB od ČSOB Banky. A to stále nie je všetko, napríklad vaše fotografie si budete môcť v prípade šťastia pri žrebovaní vytlačiť na krásnej ružovej tlačiarni Canon SELPHY CP1500 s fotopapierom od spoločnosti Canon. A tešiť sa budete môcť aj z krásneho fialového smartfónu Samsung Galaxy A34 5G 128GB, ktorý do ankety venoval náš partner  VÚB banka.

Predstavujeme kategóriu NAY TECHBOX TV roka 2023

Televízory sú extrémne obľúbená téma, pretože z času na čas chce každý zmenu. A určite zmenu k lepšiemu. Televízory dokážu prekvapiť už po pár rokoch, a to nielen veľkosťou displeja, ale aj technologickými vychytávkami, unikátnymi displejmi s ešte lepšími parametrami a krajším obrazom, ale aj cenami, ktoré z roka na rok klesajú.

V redakcii sme preto dali hlavy dokopy a vybrali za vás 6 tých najzaujímavejších televízorov tohto roka. Výber toho najlepšieho z najlepších je už ale iba na vás. Pozrime sa teda na šesticu nominovaných produktov v kategórii NAY TECHBOX TV roka 2023.

Hlasovať môžete do 14. januára 2024.

Zdroj | Hisense

Tento špičkový Mini LED televízor má namiesto bežného LED podsvietenia niekoľko tisíc LED diód, ktoré zabezpečujú ešte lepší kontrastný pomer s mimoriadne presnými detailmi. Aj vďaka nim má tiež špičkový jas viac ako 1 500 nitov a 1 300 priamo ovládaných zón lokálneho stmievania. Poteší 120 Hz frekvencia, 4K Ultra HD rozlíšenie či podpora množstva HDR štandardov, vrátane Dolby Vision IQ. K tomu si pridajte novú technológiu Hisense AI Picture Optimization pre automatické nastavenie detailov obrazu v reálnom čase a máte pred sebou takmer dokonalý obraz.

Obsah pokračuje pod reklamou

O ten sa stará najnovší čipset Hi-View Engine. Mimochodom, okrem Dolby Vision IQ Hisense 65U8KQ podporuje aj HDR10, HLG či HDR 10+ Adaptive, má certifikáciu UHD Premium a IMAX Enhanced a nechýba mu ani Filmmaker Mode. Navyše na povrchu displeja Hisense U8KQ je nová antireflexná vrstva s pridanými filtrami v polarizátore, ktorá dokáže odrážať 2,5 % okolitého svetla. Novinku ocenia aj hráči. Má Game Mode PRO s technológiou HSR (Hardware Super Resolution).Novinkou je však aj podpora AMD Freesync Premium PRO, no nechýba ani podpora ALLM či VRR. Poteší aj 2.1.2ch audiosystém s celkovým výkonom 60 W.

Zdroj | Panasonic

Tohtoročná vlajková loď od japonského výrobcu prináša technológiu Micro Lens Array (MLA). Poskytuje tak výrazné zvýšenie špičkového jasu pre lepší HDR, ako aj jas celej obrazovky. Novinka využíva celkom nový a vlastný displej nazvaný Master OLED Ultimate s 120 Hz frekvenciou, ktorý okrem MLA využíva viacvrstvovú konfiguráciu riadenia tepla. Vďaka tomu sa docielilo enormné zvýšenie maximálneho jasu, a to až 1 500 nitov. Algoritmus Streaming 4K Remaster zistí rozlíšenie streamovaného obsahu a analyzuje textúry podľa oblastí, aby vďaka adaptivnemu spracovaniu poskytol ostrejší obraz. Výsledkom je prirodzenejší vzhľad získaného obsahu.

Ani v Panasonic MZ2000 nechýba režim Filmmaker Mode, ktorý zaisťuje zobrazenie obsahu presne tak, ako to chcel tvorca. Práve pre tento režim bolo vylepšené snímanie teploty okolitých farieb. Bass Booster prináša hlbšie basové tóny a diváci si môžu užiť skutočne dynamický zvuk vďaka komplexnému audiosystému 360° Soundscape. Televízor má viacero reproduktorov smerovaných nahor, do strán a dopredu. Vyladili ich inžinieri z Technics a spolu s Dolby Amtos prinášajú verný priestorový zvuk. Novinka beží na najnovšej verzii operačního systému Panasonic my Home Screen 8.0. Hráči využijú funkcie štandardu HDMI 2.1, minimálnu latenciu a vstupné oneskorenie, VRR či AMD Freesync Premium. 

Zdroj | Philips

Ďalšia vlajková loď, ale už od iného výrobcu. Hlavnou novinkou je použitie nového panelu META OLED s Micro Lens Array a algoritmom META na zvýšenie jasu. Maximálny svetelný výkon týchto televízorov tak stúpa o 70 % na úroveň 2 100 nitov. Philips pri nových televízorov zároveň dosiahol lepšiu energetickú účinnosť, k čomu sa pridáva aj rozšírenie pozorovacích uhlov. Navyše vie s jasom, gamou a farebnou odozvou pracovať v reálnom čase vďaka vylepšenej verzii V2 Ambient Intelligence, ktorá je súčasťou procesora P5 AI 7. generácie. Televízor si tak je schopný upravovať tieto nastavenia na základe okolitých svetelných podmienok.

Samozrejmosťou Philips OLED+908 je aj integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins a to v 3.1ch zostave s výkonom 80 W. Šestica reproduktorov je vpredu, vzadu je subwoofer podporovaný štyrmi pasívnymi žiaričmi. Obrazový a zvukový zážitok z nového panelu doplní dynamické farebné podsvietenie, ktoré sa v tomto modeli objavuje v 3-strannej verzii Next Gen Ambilight. Novinkou vlajkovej lode je aj vylepšený diaľkový ovládač, pričom Philips pri ňom tentokrát vymieňa vymeniteľné batérie za vstavanú, ktorú bude možné nabíjať prostredníctvom USB-C. Poteší aj operačný systém Google TV s množstvom aplikácií a hier.

Zdroj | Samsung

Opäť top model, tentokrát od juhokórejského výrobcu nemá síce OLED panel, ale zato Neo QLED panel najnovšej generácie rovno s 8K Ultra HD rozlíšením. Táto technologická lahôdka má takmer neviditeľný rám displeja s certifikáciou farieb Pantone. Využíva pritom technológiu Quantum Max Technology Pro, ktorá ponúka detailný zážitok zo sledovania vybraného obsahu vďaka viacerým svetelným zónam. O všetko sa pritom stará pokročilý procesor Neural Quantum Processor 8K. Ten využíva 64 neurónových sietí, ktoré v reálnom čase generujú a analyzujú vizuálne dáta a používajú ich následne na vylepšenie sledovaného obsahu.

Vďaka funkcii Auto HDR Remastering si vychutnáte prvotriedny zážitok bez ohľadu na vek sledovaného obsahu. Pomocou algoritmov strojového učenia novinka prevádza všetko do HDR. Funkcia Real Depth Enhancer Pro v kombinácii s pokročilými neurónovými sieťami zas vytvára obraz tak, ako ho prirodzene vnímame očami. K špičkovému obrazu patrí aj špičkový zvuk, o ktorý sa starajú nové reproduktory s vrchným vyžarovaním. Zároveň využívajú zvukovú technológiu OTS Pro, ktorá analyzuje každý pohyb na obrazovke a následne vytvára unikátny zvukový 3D efekt. Unikátom Samsung QN900C je aj odnímateľný One Connect Box, ktorý vytvára okolo TV dokonalý poriadok bez spleti káblov. K televízoru ide iba jediný kábel.

Zdroj | Sony
Obsah pokračuje pod reklamou

Ďalšia vlajková loď a ďalšia technologická lahôdka. Novinka z Japonska využíva celkom novú QD-OLED obrazovku s 4K Ultra HD rozlíšením a 120 Hz frekvenciou. Novinka je vybavená procesorom Cognitive Processor XR, ktorý analyzuje obsah a opätovne ho vytvára spôsobom, akým ľudia v reálnom svete vidia a počujú. Rozumie teda aj tomu, na ktorú časť obrazu sa ľudia zvyčajne zameriavajú. Zaujímavé je aj zvýrazňovanie ohniskového bodu. Ten televízor dokáže rozlíšiť a zvýrazňujú túto časť obrazu rovnako, ako to v reálnom svete robia vaše oči. Obraz, presnejšie farby ešte viac vylepšuje technológia XR Triluminos Max. XR Clear Image zas znižuje šum aj starších a menej kvalitných obsahov.

Vďaka pokročilému spracovaniu zvuku a simulovaniu fungovania ľudského ucha televízor presne určí, odkiaľ zvuk vychádza, a umiestni ho na konkrétne miesto na obrazovke. Nechýba Acoustic Surface Audio +. Novinka tiež analyzuje zvuk a konvertuje ho na 5.1.2ch priestorový zvuk, no zároveň kamera Bravia Cam sleduje, kde sa nachádzate a upravuje vyváženie zvuku zľava aj sprava tak, aby sa dosiahla optimálna akustika. Sony A95L Series prináša technológie na zachovanie tvorcovho zámeru, ako napríklad Creator Calibrated Modes, IMAX Enhanced, ale aj Netflix Adaptive Calibrated Mode. Režim Bravia Core Calibrated zas automaticky upraví všetky filmy k dokonalosti. Operačným systémom je Google TV.

Zdroj | TCL

Aj TCL sa tento rok vyznamenalo špičkovým televízorom s unikátnymi funkciami. Displej je typu HVA s technológiou Quantum Dot Pro. Má Mini LED podsvietenie, čo znamená, že má tisícky mikroskopických LED diód, ktoré sa nazývajú Full Array Local Dimming. Takto dokáže TCL X955 generovať špičkový jas až 5 000 cd/m2! Displej má 10-bitovú hĺbku, podporuje 30-bitové farby, 99 % DCI-P3 a 144 Hz frekvenciu. Novinka podporuje HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ aj HLG. Výrobca tvrdí, že je schopný pracovať so 65 000 úrovňami jasu a tak je kontrast až na úrovni 7000:1. O chod sa stará čipset TCL AiPQ  s prvkami umelej inteligencie. Ten okrem iného vylepšuje optimalizáciu obrazu rozpoznávaním viacerých objektov v obraze.

Určite poteší aj podpora IMAX Enhanced. Aj po zvukovej stránke je novinka na tom výborne. Celkový výkon 4.2.2ch zostavy, ktorú sa postaral Onkyo, predstavuje 160 W. 40 W z toho je pritom subwoofer. Samozrejmosťou je podpora Dolby Atmos zvuku, ale aj DTS:X. Zaujímavosťou je i to, že X955 sa môže bez problémov prilepiť na stenu vďaka svojmu ultratenkému unibody tvaru a magnetickému držiaku. Super tenký, bezrámčekový, s riešením správy káblov a kovovou povrchovou úpravou môže byť na stene ako digitálne umelecké dielo. Displej má navyše novú vrstvu na minimalizovanie odrazov a odleskov. Hráčov poteší špeciálny režim Game Master Pro 2.0. Operačným systémom je aj v tomto prípade Google TV.

Špeciálne ĎAKUJEME patrí aj partnerom ankety, najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra bankaESETČSOB Banka, Canon, Xiaomi, iRobotHisense, a VÚB banka. Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2023 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.