Reklama

Hľadáme NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2023. Hlasujte a vyhrajte!

TECHBOX

Vybrali ste už tých najlepších z najlepších? Hlasovať tento rok môžete už v 13. ročníku unikátnej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka.

V ankete spoločne s vami hľadáme tie najlepšie produkty, služby operátorov či bankové aplikácie. Odovzdaním vašich hlasov sa navyše zapojíte do žrebovania o hodnotné ceny!

Celkovo môžete v ankete odovzdať až 8 hlasov v 8 kategóriách, konkrétne FOTOAPARÁT, TV, SLÚCHADLÁ, SMARTFÓN, BANKOVÁ APLIKÁCIA, OPERÁTOR, SMART HOME a INOVÁCIA. Aby sa vám hlasovalo jednoduchšie. Postupne vám predstavíme nominácie jednotlivých kategórií, dnes to bude kategória NAY TECHBOX FOTOAPARÁT.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aby boli výsledky presvedčivé, samozrejme môžete hlasovať len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte. Pokojne vyberte len najlepší televízor alebo operátora. Je len na vás, prečo dáte hlas svojmu favoritovi, zaujať vás môže parametrami, inováciami, cenou, kvalitou spracovania či osobnými skúsenosťami. Stačí kliknúť na NAYTECHBOXroka.sk a hlasovať.

Vašim hlasovaním nám opäť pomôžete nájsť najlepších z najlepších. A my vás za to odmeníme. Až pre deviatich z vás máme pripravené nádherné hodnotné ceny. Tie do ankety venovali naši partneri a radi vám ich odovzdáme už počas januára 2024, kedy vyhlásime aj výsledky ankety NAY TECHBOX roka 2023. Určite sledujte stránku ankety aj náš portál TECHBOX.sk, už 24. 1. 2023 sa totiž dozviete, či ste vyhrali.

Vyhrať môžete najnovšiu generáciu špičkových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 9 GPS 45 mm od Tatra banky, taktiež sa môžete tešiť z praktického inteligentného pomocníka pre vašu domácnosť Xiaomi Smart Teplovzdušnej fritézy Pro 4L od Xiaomi. Jasať môžete aj z robotického vysávača s mopom iRobot Roomba Combo j5 od Certus Mercatus s.r.o., výhradného distribútora a dovozcu značky iRobot v SR.

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2023 môžete vyhrať aj mimoriadne kvalitnú ochranu vašich zariadení, a to 3x ESET Home Security Premium na 1 rok, od úspešnej slovenskej spoločnosti ESET. Veľmi atraktívnou cenou v ankete je aj modrý štýlový smartfón Apple iPhone 14 128GB od ČSOB Banky. A to stále nie je všetko, napríklad vaše fotografie si budete môcť v prípade šťastia pri žrebovaní vytlačiť na krásnej ružovej tlačiarni Canon SELPHY CP1500 s fotopapierom od spoločnosti Canon. A tešiť sa budete môcť aj z krásneho fialového smartfónu Samsung Galaxy A34 5G 128GB, ktorý do ankety venoval náš partner  VÚB banka.

Predstavujeme kategóriu NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2023

Hoci počet fotoaparátov z roka na rok klesá a klesá, stále sa na trhu nájde pomerne veľké množstvo zaujímavých modelov s technologickými novinkami, ktoré stoja zato. V redakcii sme preto dali hlavy dokopy a vybrali za vás 6 tých najzaujímavejších fotoaparátov. Výber toho najlepšieho z najlepších je už teraz iba na vás.

Pozrime sa teda na šesticu nominovaných produktov v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2023.

Zdroj | Canon

Cenovo dostupný full-frame model od Canonu prekvapuje mnohými funkciami z pokročilých modelov. Je vybavený plnoformátovým snímačom s rozlíšením 24,2 Mpx, ktorý používa aj model R6 Mark II. Aj vďaka rýchlemu procesoru DIGIC je schopná R8-čka snímať rýchlosťou až do 40 fps. Poteší určite aj citlivosť snímača do úrovne ISO 102 400 či automatické ostrenie so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF II. Tento inteligentný systém dokáže detegovať a sledovať množstvo rôznych objektov vrátane zvierat, vozidiel a ľudí a umožňuje zvoliť detekciu hlavy, tváre alebo očí pre presné zaostrenie. 

Novinka od japonského výrobcu poteší aj možnosťami videa v rozlíšení 4K 60 fps v plnej šírke prevzorkovaný až z 6K, a tiež v rozlíšení Full HD do 180 fps pre spomalené videá. Fotoaparát podporuje interný záznam Canon Log 3 v 10-bitovom formáte YCbCr 4:2:2 H.265, ktorý ponúka väčší dynamický rozsah a väčšiu flexibilitu pri postprodukcii. Canon EOS R8 má rozmery len 132,5 x 86,1 x 70 mm a hmotnosť 461 gramov. Patrí tak k najemnším full-frame modelom výrobcu. Displej s uhlopriečkou 3 palce má VGA rozlíšenie, elektronický hľadáčik poskytuje až 2,36 Mpx rozlíšenie a frekvenciu 120 Hz.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Fujifilm

Ďalší model z Japonska, tentokrát od iného výrobcu a s retro vzhľadom. Unikátny kúsok vybavený 26,1 Mpx snímačom X-Trans CMOS 4 a vysokorýchlostným procesorom na spracovanie obrazu X-Processor 5. Snímač je pritom zavesený na 5-osovej stabilizácii schopnej korigovať chvenie do 7 EV krokov. Funkcia automatického zaostrovania s detekciou objektu na báze AI dokáže rozpoznať nielen ľudí, ale zvieratá, vtáky, áutá, motocykle, bicykle, lietadlá, vlaky, hmyz a drony. X-S20 prichádza aj s 19 režimami simulácie filmu vrátane „Nostalgic Neg.“ charakterizované vysokou sýtosťou a jemnou tonalitou.

Fujifilm X-S20 podporuje interné nahrávanie 6,2K/30P 4:2:2 10-bitového videa a je vybavený 3,5 mm konektorom pre mikrofón/slúchadlá na pripojenie externého príslušenstva pre plnohodnotné nahrávanie videa. Navyše je vybavený charakteristickým veľkým gripom série X-S pre stabilné držanie v ruke. Potešiť má aj hmotnosť necelých 500 gramov. Pomocou USC-B portu je tiež možné pripojiť fotoaparát k počítaču a používať ako webovú kameru bez toho, aby bol potrebný akýkoľvek softvér. Z iného súdka je režim Vlog, ktorý zjednodušuje autoportréty či natáčanie videa z ruky.

Zdroj | Leica

Kompaktný full-frame fotoaparát z Nemecka má unikátny CMOS snímač Triple Resolution s 60 Mpx rozlíšením. Používateľ si pritom zvolí, aké rozlíšenie chce primárne používať, a to buď 60, 36 alebo 18 Mpx. Pri všetkých pritom Q3-ka využíva celú plochu snímača, ktorý dosahuje dynamický rozsah až 14 EV. Poteší určite aj citlivosť od ISO 50 do ISO 100 000 či nový procesor Maestro s L2 technológiou. Na zaostrovanie vyžíva Leica Q3 hybridný autofókus kombinovaný detekciou kontrastu a fázového posunu.

Lahôdkou je aj samotný objektív Summilux 28 f/1.7 ASPH s optickou stabilizáciou. Má pevné ohnisko 28 mm, ale ponúka aj makro režim so snímaním od 17 cm či možnosť digitálnej zmeny ohniskovej vzdialenosti od 28 do 90 mm. Mnohých určite poteší aj možnosť videozáznamov v rozlíšení až 8K pri 30 fps v H.265 alebo Apple ProRes s možnosťou pripojenia externého zariadenia cez USB-C alebo HDMI. Zadný displej je výklopný horizontálne, má 3 palce a je dotykový. Čerešničkou Leica Q3 je však OLED hľadáčik s rozlíšením až 5,76 Mpx. Samozrejmosťou je široká škála možností pripojenia, nechýba ani Bluetooth či Wi-fi.

Zdroj | Nikon

Novinka z dielne Nikonu ponúka mnohé funkcie vlajkovej lode, no za dostupnejšiu sumu a v menšom tele. V vnútri je osadený vrstvený 45,7 Mpx full-frame CMOS snímač, ktorý je dobre známy z modelu Z 9. Rovnaký je aj procesor EXPEED 7. V statickom snímaní je možné využívať až 14-bitový RAW či 10-bitový HEIF formát. Čerešničkou je 30 fps snímanie v plnom rozlíšení, resp. 120 fps v nižšom rozlíšení. Extrémna je aj elektronická uzávierka, ktorá sa vie „sklápať“ od 1/320 000 sekundy.

Samozrejmosťou je tiež zaostrovanie s AI s funkciou deep-learning, ktoré slúži na presnú detekciu a sledovanie ľudí, psov, mačiek, vtákov, áut, motocyklov, bicyklov, vlakov a lietadiel. Aj vďaka výkonnému hardvéru i obrovskému snímaču je novinka schopná snímať videosekvencie s rozlíšením 8,3K, teda o čosi viac ako klasické 8K Ultra HD, a to do rýchlosti 60 fps, resp. 4,1K do 120 fps. Nikon Z 8 je prvý model výrobcu a asi aj na svete, ktorý ponúka hneď dva USB-C porty. Počas nabíjania je tak stále možné využívať plnú rýchlosť dátových prenosov do záznamových médií. Samozrejmosťou je aj Bluetooth 5.0 či Wi-Fi 5.

Zdroj | Panasonic

Aktuálna vlajková loď od Panasonicu sa pýši nielen vynikajúcim fotografickým výkonom, ale aj prvou funkciou PDAF v rade LUMIX G. Kombinácia nového 25,2 Mpx Live MOS snímača s automatickým zaostrovaním s fázovou detekciou a detekciou kontrastu s najnovším procesorom na spracovanie obrazu zaručujú verné zachytenie každého vzácneho okamihu navždy. Plusom je až 60 fps snímanie v plnom rozlíšení s kontinuálnym preostrovaním, alebo 75 fps bez AF-C. Unikátom je, že aj počas tohto snímania hľadáčik zostáva bez výpadkov. 

Panasonic LUMIX G9II si nájde miesto aj u mnohých nadšencov a profesionálov s videom. G9II je schopná zaznamenávať fotografie a videá využívajúce vyhľadávaciu tabuľku (LUT) na požadované zvýraznenie farieb v reálnom čase. Počas natáčania videí sa zíde aj unikátna 5-osová stabilizácia obrazu s kompenzáciou až do úrovne 7,5 EV krokov. Maximom pre video je pritom 4K rozlíšenie až do 100 fps a 4:2:2 s 300 Mbit/s dátovým tokom v H.265 či Apple Pro Res, alebo 5,8K 4:2:0 s 200 Mbit/s dátovým tokom. Samozrejmosťou je elektronický hľadáčik s 3,65 Mpx rozlíšením, plne výklopný 3″ displej či bezdrôtová konektivita s Wi-Fi a Bluetooth.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Sony

Unikátne malé delo od ďalšieho japonského výrobcu s až 61 Mpx full-frame snímačom, ktorý ponúka rozlíšenie 9 504 x 6 336 px. Ten je pritom osadený na 5-osovej stabilizácii s korekciou 7 krokov. Novinka využíva najnovší BIONZ XR procesor s umelou inteligenciou a teda aj Real-time Recognition AF. Novinka má aj funkciu Pixel Shift Multi Shooting, ktorá vytvára ešte väčšie záber, a to až 241 Mpx. Sériové snímanie s aj so sledovaním je možné rýchlosťou do 8 fps.

Sony a7C R má plne výklopný 3″ displej s WVGA rozlíšením, hľadáčik s XGA rozlíšením (1 024 x 768 px) či telo s rozmermi 124 x 71 x 63 mm, 515 g. Určite poteší aj nahrávanie videa pri 60 fps v 4K rozlíšení z celého snímača. Najnovší procesor BIONZ XR a aktualizovaný algoritmus dosahujú viditeľne vyššiu kvalitu obrazu videa. Odtiene pokožky, tráva a iné materiály sa reprodukujú v konzistentných prirodzených farbách za takmer akéhokoľvek svetla a gradácie. Samozrejmosťou je množstvo portov, ale aj bezdrôtová konektivita cez Wi-Fi a Bluetooth.

Hlasovať môžete do 14. januára 2024.

Špeciálne ĎAKUJEME patrí aj partnerom ankety, najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra bankaESETČSOB Banka, Canon, Xiaomi, iRobotHisense, a VÚB banka. Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2023 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.